Ehitusalane kirjandus

Kirjandusega saab tutvuda ja osta Ehituskeskusest, tellimusi võib saata ka meiliga.
18aastatKahniga_1000px

18 aastat arhitekt Louis I. Kahniga

  • Kirjastaja: Eesti Betooniühing, Eesti Arhitektuurimuuseum
  • Autor: August E. Komendant
  • Ilmumisaasta: 2019
  • Keel: eesti
  • Lehekülgi: 208, enam kui 120 illustratsiooni

Ehitusinsener August Komendandi kultusteos räägib 18 aasta pikkusest koostööst maailmakuulsa arhitekti Louis Kahniga, kellega koostöös valmis mitmeid 20. sajandi arhitektuuri ja ehituskunsti klassikute hulka kuuluvaid ehitisi.  Väga harva on kirjasõnas sedavõrd ilmekalt edasi antud ehitusinseneri ja arhitekti koostööd.

August Komendant (1906-1992), Eesti-Ameerika ehitusinsener aitas kavandada hulga hooneid, mis on läinud 20. sajandi arhitektuuri- ja ehitusajalukku. Tema pikaajalisim koostööpartner arhitektide seas oli Saaremaal sündinud Louis I. Kahn (1901-1974), kes on tänapäevani maailma tuntumaid arhitekte.

Arhitektuuriajaloolase Carl-Dag Lige hinnangul võib Komendanti pidada 20. sajandi II poole üheks olulisemaks betoonkonstruktsioonide kavandajaks ja propageerijaks Põhja-Ameerikas, aga võib-olla ka kogu maailmas.

Kaheksateistkümne aasta jooksul (1956-1974) töötasid Kahn ja Komendant ühiselt vähemalt 15 ehitise ja projekti kallal. Neist seitse ehitati valmis, kaheksa jäi paberile.

Eestikeelses väljaandes on taasavaldamist leidnud peaaegu kõik inglisekeelses originaalteoses ilmunud Louis Kahni arhitektuurijoonised, August Komendandi konstruktsioonijoonised ja enamik fotodest.

Komendandi raamatu eesti keeles väljaandmine Eesti Betooniühingu eestvõttel sai teoks tänu Eesti Ehitusinseneride Liidu ja 27 Eesti projekteerimis-, ehitus- ja betooniettevõtte toetusele.

Hind: 28,00 
Kogus: