Ehitusalane kirjandus

Kirjandusega saab tutvuda ja osta Ehituskeskusest, tellimusi võib saata ka meiliga.
Betoon BÜ9 Tolerantsid esikaas_001

Betoonelementide tolerantsid BÜ9

  • Kirjastaja: Eesti Betooniühing
  • Ilmumisaasta: 2019
  • Keel: eesti
  • Lehekülgi: 51

Käesoleva juhendmaterjali eesmärgiks on koondada ja anda kommenteeritud ülevaade betoonelementide valmistamise ja ehitamise standardite ja juhiste kohastest tolerantsinõuetest.
Juhendmaterjal on valminud koostöös Eesti suuremate betoonvalmistoodete valmistajate ja teiste ehitusala asjatundjatega.
Betoonelementide tolerantside juhendi koostas töörühm Vaido Leoski (AS E-Betoonelement) eestvedamisel, töörühma kuulusid Kirsti Aeg (AS Framm), Andres Hirve (Inseneribüroo PIKE OÜ), Aare Lessuk (AS E-Betoonelement), Urmas Paas (OÜ TMB Element), Jürgen Paat (AS Muuga Betoonelement), Tanel Tuisk (Tallinna Tehnikaülikool), Ahto Tuuling (AS Lasbet Tootmine), Toomas Vainola (Eesti Betooniühing) ja Enno Rebane (Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit).
Selles juhendis toetutakse valmistustolerantside määratlemisel betoonvalmistoodete üldeeskirjadele EVS-EN 13369 ja/või asjakohasele tootestandardile, vajadusel standardile EVS-EN 13670 ja teistele juhendmaterjalidele.
Juhendi koostamise käigus ammutasid koostajad lisateavet mitmetest betoonelementide tolerantse käsitlevatest materjalidest, olulise teabeallikana kasutati Rootsis ja Soomes välja antud juhendmaterjale.
Juhendi lisas on viidatud kasutatud kirjandusele ja standarditele. Standardite kasutamisel tuleb jälgida nendega tehtavat arendustööd ning ilmuvaid uusversioone.

Hind: 20,00 
Kogus: