Ehituskeskuse aprilli kokkuvõte 2019

Aprillis registreeriti Ehituskeskuses 369 külastajat, neist.
98 arhitekti, inseneri-projekteerijat,
151 ehitusfirmade esindajat,
76 individuaalehitajat ja  korteri- elamuühistute esindajat,
24 ehitusõppurit,
20 muud huvilist.

Korraldasime kolm Ehituskeskuse seminari: nendest Fassaadipäeva messil Eesti Ehitab 2019 koostöös Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liiduga,  väljasõiduseminari Arvo Pärdi Keskusesse teemal Kaasaegsed insenerilahendused unikaalsele hoonele ning seminari Ehituskeskuses teemal Lepingud ja õigusega seotud küsimused Eesti tänases ehitusruumis.

Olime abiks Allianss Arhitektid OÜ arhitektile, kes otsis ohutusnõuetest lähtuvalt avatäidete juhendit projekteeritava korterelamu aknaklaasidele.
Ehituskeskus korraldas märtsis ehitusklaasi teemalise seminari, kus tutvustati selle aasta jaanuaris Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu poolt välja antud avatäidete juhendit AT 6-2109 Ohutud klaasingud  aknad ja uksed, turvaklaas ja ohutusklaas. Juhend on mõeldud avatäidete ja klaaskonstruktsioonide tootjatele, projekteerijatele, ehitajatele ja paigaldajatele ning on vabalt allalaetav. Edastasime selle arhitektile.

Jutuks tuli ka ehitiste rekonstrueerimise käigus sageli esinev probleem, kus muinsuskaitse piirangute tõttu renoveeritava hoone katuse kõrgust ei lubata tõsta. Samas on eesmärgiks ehitise viimine energiatõhususe normidele vastavaks. Tutvustasime arhitektile meie eksponentide peegelduvaid soojustusi kaubamärkidelt Aluthermo ja Triso, mida sellistel objektidel on kasutatud koos mineraalvillaga, vähendades sedasi soojustuskihi paksust ja kus tulemused on osutunud väga headeks.

PCC Projekt AS esindaja, kes oli ostnud uude majja korteri, soovis tutvuda õueala mullatööde nõuetega. Nende kortermaja õuealal kippus vesi seisma jääma ja puud ei tahtnud seal kasvada. Andsime projekteerijale nõu MaaRYL 2010 käsiraamatu põhjal, kust selgus, et nende õuealale rajatud paepinnasele kasvupinnase paksus ei olnud piisav ning ehitaja oleks pidanud paigaldama drenaaži, mida aga ei tehtud. Lisaks jäid puude istutusaugud nõutavast väiksemaks, mis takistas juurestiku kasvu. Objektile kehtis garantiiaeg ning projekteerija lubas arendajaga selles küsimuses ühendust võtta.

Sisearhitekt, kes külastas esimest korda Ehituskeskust, leidis enda jaoks siit uue põneva toote, milleks osutus Aurubis Oy tehases valmis patineeritud vask, mille maaletoojaks on Amaris Metall OÜ. Huvi pakkusid talle ka Easy Drain roostevabast terasest seinanišid ning Plexiglas rõdukatted. Tänapäeval kasutatakse vannitubades üha enam duširenne. Arhitekt palus infot madala paigaldussügavusega duširennide kohta. Pakkusime meie eksponentide ACO S-Line ja Easy Drain Basic vastavaid tooteid.

Lisaks ülalmainituile teemad mille kohta infot küsiti:
Nõuetekohane vundamendi hüdroisolatsioon ja drenaaž, elastse vuugimastiksi paigalduse kvaliteet korterelamu fassaadis, nõuded plaaditud vuukide miinimumlaiusele, korstna tuleohutusnõuetele vastav isoleerimine puitvahelaes ja selleks sobivad tooted, valik toodetest rõdude remondiks, soojustusmaterjali nõuetekohane kinnitus fassaadis, krohvitööde kvaliteet, haljaskatuse projekteerimise juhendid, akustika nõuetele vastava kergplokist vaheseina ehitamine, kasvuhoone ehituseks sobivad tooted, juhendid sauna konstruktiivse osa projekteerimiseks, 100-kohalise looduslikule nõlvale rajatava tribüüni projekteerimine, tarandite ja käsipuude ohutusnõuded, õlide valik parkettpõranda hoolduseks, lamekatuse lekkekoha hüdroisoleerimiseks sobivad tooted

 

Kaubamärgid lisaks ülalmainituile mille kohta huvi tunti:
Eskaro, Riia Lakid,  Knauf, Gyproc, Marmoroc, Geberit, MEA, Mathiasstone,  Stonerex,  wedi, Tycroc, Omatalo, Vivix, Aquapanel, Fermacell, Bauroc, Fibo, Soudal, Tremco illbruck, RUUKKI, Weckman, Eternit, Cedral, Silikaat, Estplast, Ardex, Puidukoda, Tyvek, Pro clima, Paroc, Isover, Knauf Insulation, Rockwool, Finnfoam, Styrofoam, Technonicol, Delta

Ehituskeskuse seminarid mais:
7.05 Katuse õige soojustus. Tulekollete ohutud läbiviigud katusekonstruktsioonidest. Seminar toimub Tartus koostöös Rockwool OÜ-ga (tasuta seminar)
8.05 Saint-Gobain ehitusakustika päev uues sisekaitseakadeemias (tasuta seminar)
9.05 Hoonete energiatõhusus läbi uuenenud energiatõhususe määruste
16.05 Ehitusvaldkonna kutsetega spetsialistide olukord Eestis
21.05 Energiatõhusad ja kõrgtehnoloogilised ventileeritavad fassaadid HILTI + KMEW (tasuta seminar)
24.05 Väljasõiduseminar Haapsallu. Muinsuskaitselised objektid Läänemaal