Ehituskeskuse aprilli kokkuvõte 2018

Aprillis registreeriti Ehituskeskuses 469 külastajat, neist.
118 arhitekti, inseneri-projekteerijat,
184 ehitusfirmade esindajat,
91 individuaalehitajat ja  korteri- elamuühistute esindajat,
35 ehitusõppurit,
41 muud huvilist.

Korraldasime Ehituskeskuses neli seminari, neist kolm koostöös firmadega Terve Maja OÜ, Texpo OÜ, Riveseal OÜ. Messil Eesti Ehitab 2018 korraldasime Fassaadipäeva koostöös Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liiduga, mille lõpus anti üle Aasta Katus 2017 auhinnad võitjatele.

Renniekspert OÜ vahetas välja Easy Drain seinaniššide stendi uuema vastu, mis sisaldab rohkem innovaatilisi lahendusi märgade ruumide disainiks ja millel näeb lisaks seinaniššidele ka Easy Drain patenteeritud S-line seinaäärset duširenni.

Aprillis oli meil mitmeid renoveerimisteemalisi küsimusi.
24 korteriga KÜ esinaine palus anda ülevaate fassaadi lisasoojustamise ja fassaadi materjalide valikust. Ehituskeskuse näitusel on esindatud nii tuulduvad fassaadid mitme kaubamärgi toodetega kui ka eri kaubamärkide soojustuskrohvimise liitsüsteemid, mistõttu saime tutvustada talle neid kõiki. Lisasime, et juhul kui otsus langeb soojustuskrohvi kasuks, tuleks erilist tähelepanu pöörata sellele, et kasutataks tootjapoolset süsteemset lahendust, mida meil näitusel pakuvad kaubamärgid MIRA ja weber.
Õismäel soovis KÜ lodžade klaasimiseks kasutada pakettaknaid. Selleks taotleti linnavalitsuselt luba, mis ka saadi. Arhitekt projekteeris aknad lodžade betoonpiirdest mõnevõrra sissepoole, milleks pidi akende alla ehitama puitkarkassist soojustatud ja väljast tuuletõkkega kaetud raamistiku. KÜ esindaja tundis huvi, kas aurutõkkekile tuleks sellises konstruktsioonis kasutada. Kinnitasime, et see on tüüpiline puitkarkassist välisseina konstruktsiooni lahendus ja aurutõkkekilega tagatakse selle õhutihedus.
KÜ esindaja tutvus näitusel olevate soojustusmaterjalidega kaubamärkidelt Paroc, Rockwool, Technonicol, Knauf Insulation, Isover ning aurutõkkematerjalidega kaubamärkidelt Delta, Intello ja Vario. Skano tuuletõkkeplaadi osas tekkis tal küsimus, kas nende projektis oleks selle kasutamine mõeldav. Kinnitasime talle, et see on sobiv toode, kuna konstruktsiooni katab väljast lodža betoonist piire ja ülevalt on tuuletõkkeplaat kaitstud akna veeplekiga.

Eramu terrassile varikatust lisada soovinud omanik otsis selleks sobivat materjali, mis oleks kerge ja valgust läbilaskev. Talle hakkas silma Proplastiku stendil olev Makrolon ning ta palus rohkem infot materjali kohta. Andsime ülevaate materjali põhiomadustest ning täpsema tehnilise info soovitasime vaadata Proplastiku kodulehelt. Kinnitasime, et Makroloni on terrassikatetena Eestis juba mitmeid aastaid edukalt kasutatud. Lisaks tutvustasime kliendile ka valgusplaate Easyplast, Ondex, Sollux, mida pakub FIE Jaak Teras ja mis samuti eramute varikatuste ehitamiseks sobivad.

Olime abiks TTK üliõpilasele tema lõputöös, mille teemaks oli vana palkmaja lisasoojustamine väljastpoolt ja selle katmine uue fassaadiga. Fassaadi materjalina soovis juhendaja näha püstvoodrilauda. Andsime üliõpilasele soojustusmaterjalide tootjate poolsed juhised palkmaja lisasoojustamiseks kaubamärkidelt Paroc, Rockwool, Isover. Juhendid vertikaalse puitfassaadi projekteerimiseks ja paigalduseks soovitasime üliõpilasel võtta Puuinfo kodulehelt. Erinevaid välisvoodriprofiile tutvustasime üliõpilasele Puidukoda OÜ stendil.

Lisaks ülalmainituile teemad mille kohta infot küsiti:
Nõuded hüdroisolatsiooni paigaldusele ja plaatimistööde kvaliteedile, kamina korstna tuleohutusnõuetele vastav isoleerimine puitvahelaes ja selleks sobivad tooted, juhis betoonist basseini veepidavuse katsetamiseks, nõuded põranda- ja ukseliistude paigalduse kvaliteedile, katsetamise juhis põranda alla paigaldatud kanalisatsioonitorustikule, kamina viimistlemiseks sobivad tooted, trepikoja vanade betoonist treppide remont ja selleks sobivad parandussegud, kasvuhoone ehitus krundile kergetest materjalidest ja valik selleks sobivatest toodetest, paisuvad vaiad ebastabiilses pinnases (Arcus Projekt), eramu plekk-katuse projekteerimine ja nõuded katuse turvatoodetele, juhis vee- ja kanalisatsiooniseadmete paigalduseks, sobiva aluskatte tüüp külma pööningu kohale profiilplekk-katuse katte paigaldusel, akustikanõuetele vastava kergvaheseina ehitus, kergliiklustee projekteerimine.

Kaubamärgid lisaks ülalmainituile mille kohta huvi tunti:
Eskaro, Vivacolor, Riia Lakid,  Knauf, Gyproc, Marmoroc, Geberit, ACO, MEA, Mathiasstone, Isotex, Toimex,  Stonerex,  wedi, Tycroc, Omatalo, Vivix, Aquapanel, Fermacell, Bauroc, Fibo, Soudal, Tremco illbruck, RUUKKI, Weckman, Eternit, Cedral, Silikaat, Fibo, Estplast, Ardex.

Ehituskeskuse seminarid mais:
10.05 Ehitusseadustikust tulenevad ja 2018. a. rakenduvad nõuded ehitusspetsialistidele. Vaidluste lahendamine ja kavandatud uuendused
17.05 Muinsuskaitseseaduse muudatustest. Restaureerimistööde rõõmud ja mured Aruküla mõisas (väljasõiduseminar)
22.05 Saint-Gobain seminaripäev Tallinnas Filmimuuseumis (tasuta seminar)
23.05 Prantsuse kontserni RENOLIT ONDEX termoplastist toodete kasutamine erinevates ehitusvaldkondades (tasuta seminar)