Ehituskeskuse jaanuari 2018 kokkuvõte

Jaanuaris registreeriti Ehituskeskuses 589 külastajat, neist

  • 134 arhitekti, inseneri-projekteerijat,
  • 257 ehitusfirmade esindajat,
  • 76 individuaalehitajat, korteri-ja elamuühistute esindajat,
  • 54 ehitusõppurit,
  • 68 muud huvilist.

 

Korraldasime kolm Ehituskeskuse koolitusseminari, nendest ühe koostöös Eesti Fassaadi- ja Katusemeistrite Liiduga. Seminaride kuulajate arv osutus sedavõrd suureks, mistõttu viisime kaks viimast seminari läbi esimese korruse suures auditooriumis.

Ehituskeskuse püsinäitusega liitus tuntud Läti värvide ja lakkide tootja Riia Lakid OÜ, pannes välja stendi oma toodete valikusse kuuluvatest värvidest, lakkidest, lahustitest ja vahadest. Eraldi dekoratiivvärvide ja pahtlite stend koos näidistega pakub võimalust huvilisel valida soovitava pinnatehnika tööks juhendi audiovisuaalsest kataloogist.

Uus tööaasta algas eriti töiselt seminaride valdkonnas, mida esimestel päevadel toetasid külastajate tehnilised küsimused.
Fingal OÜ projekteerija otsis oma tulevasele saunale juhendmaterjale. ETF kartoteeki eelmisel aastal lisandunud 3 juhendit olid täpselt sobivad ehituslahenduste leidmiseks. Lisaks andsime talle ülevaate meil näitusel leiduvatest märgade ruumide ehitamisel kasutatavatest ehitusplaatidest, kaubamärkidelt wedi, Tycroc ja Fermacell. Projekteerija võttis weber ja mira stendidelt kaasa märgruumide ehitamise juhendid, kavatsusega anda need sauna ehitajale.
Põltsamaal töötav projekteerija, kes külastas meie seminare, ütles et tal on hetkel Päästeametis kolme projekti osas vaja leida kinnitamiseks lahendused. Nähes näitusel Promat stendi ja tutvudes selle tuleohutuse tootekataloogiga, soovis ta rohkem infot materjalist. Soovitasime tal võtta ühendust Leedus asuva Promat toodete müügiesindajaga, kes kliente ka tehnilistes küsimustes nõustab.
Tallinnas katusekorterit üüriv pere käis oma murega Ehituskeskuses. Nad panid tähele, et katuseakna tuulutusklapi alla tekkis põrandale väike loik. Tegemist oli VELUX katuseaknaga, mille tuulutusklapp avaneb ülevalt aknakäepidemega. Pere pidas paremaks akent talvel mitte avada ja tuulutada tuba tuulutusklapi kaudu. Pereisa lisas, et aknakäepide oli ka ühest otsast natuke lõtv. Ütlesime, et parem oleks siiski akent tavapäraselt kasutada ning selle ümber kogunenud lumi ja jää puhastada. Kui seda ei tee, siis koguneb akna umber jää, mis perioodiliselt sulab ning vähese kasutamisega aken ja klapp ei sulgu enam tihedalt ning vesi võib niimoodi sisse pääseda. Soovitasime üürile andjat teavitada aknakäepideme probleemist, kuna selle saavad VELUX esindajad vajadusel välja vahetada. Aegajalt vajabki katuseaken spetsialisti poolset hooldust, mida omanik oma akendele arvatavasti polnud teinud.
Olime abiks eraisikule eramu murukatuste juhenditega, kes oli ise interneti kaudu püüdnud end teemaga kurssi viia. Näitusel hakkas talle silma Lektar Eesti OÜ stendil olev pööratud katus, kus horisontaalse dreenimise lahendusel on kasutatud Delta Terraxx toodet.Teda huvitas lisaks katuse tehnilise konstruktsiooni küsimustele ka murukatusele sobiv taimestik. Internetist oligi ta leidnud murumati, mida kasutatakse pööratud katustel, mille päritolumaaks oli aga Holland. Olles vastutustundlik, ei soovinud ta võõrliigi taimestikku siia tuua, kuna see võib hakata meie looduses hiljem domineerima. Üks RT juhend käsitlebki sobivate taimede kasutamist murukatustel, millest klient vajaliku info leidis.
Pärnust pärit arhitekt, tulles planeerijate aastapäeva ürituse järgselt Ehituskeskusesse, tundis huvi tuleohutuse küsimuste vastu puitmajade projekteerimisel. Pakkusime käsiraamatut “Tuleohutud puitmajad”, mida hiljuti meie tuleohutuse seminaril soovitas kõigile ka lektor Rait Pukk. Tutvudes näitusega hakkas talle silma Easy Drain seinanišidega stend, mille kohta ta meilt lisainfot küsis, kuna ta tegevat koostööd ühe sisearhitektiga ning stendil olevad tooted tundusid arhitetkile huvitavad. Ütlesime, et tegemist on Hollandi firmaga, kes on tuntud duširennide tootja ning on lisanud oma tootevalikusse ka põnevad seinanišid. Need on valmistatud kavaliteetsest roostevabast terasest, lihtsasti paigaldatavad ning uus sari on ka plaaditav.
Lisainfo saamiseks soovitasime tutvuda Renniekspert OÜ kodulehega, kust leiab Easy Drain kaubamärgi all pakutavad tooted koos muu tehnilise infoga.

 

Ülalmainitutele veel teemad, mille vastu meie külastajad huvi tundsid:
Katuse turvavarustus ja selle nõuetekohane paigaldus, kvaliteedi küsimused EPS soojustuse paigaldamisel ja õhekrohvimisel (kinnitustüüblid paistavad krohvi alt päevavalguses), juhend Fibo moodulkorstna ehitamiseks, juhend betoonpõranda projekteerimiseks ja selle deformatsioonivuugid, soojustus- ja tuuletõkkematerjalide valik puitmaja renoveerimisel, koolivõimla tsoonelastse puitpõranda konstruktsiooni lahendus, maaküttel toimiv nõuetekohase vesipõrandakütte paigaldus eramusse, juhendid bürooruumide ruumiprojekti projekteerimiseks, tuulduva fassaadi materjalide valik uuele eramule, juhendid Pärnu maakonda laoruumi projekteerimiseks ja sobivate materjalide valik.

Kaubamärgid lisaks eespool mainituile, mille vastu enim huvi tunti:
Knauf Insulation, Paroc, Isover, Rockwool, Finnfoam, Technonicol, Estplast, RUUKKI, Weckman, Danfoss, Eskaro, Tikkurila, Skano Isoplaat, Silikaat, Vivix, Stonerex, Marmoroc, Isotex, Cedral, Soudal, Tremco, Knauf, Gyproc, Steico, Ardex, VELUX, Fakro, Triso, Aluthermo, Izopanel, Solitex

Ehituskeskuse seminarid veebruaris:
15.02. Ehitusseadustikust tulenevad ja 2018.a. rakenduvad nõuded ehitusspetsialistidele.

27.02 BETOONIPÄEV EHITUSKESKUSES. BÜ2 muudatused. Talvine betoneerimine lähtudes BÜ6-st ja vaadeldes Tallinna Lennujaama parkimismaja betoonitöid.