Ehituskeskuse mai kokkuvõte 2019

Mais registreeriti Ehituskeskuses 414 külastajat, neist
106 arhitekti, inseneri-projekteerijat,
153 ehitusfirmade esindajat,
74 individuaalehitajat ja  korteri- elamuühistute esindajat,
42 ehitusõppurit,
39 muud huvilist.

Toimus 5 Ehituskeskuse seminari, nendest kaks koostöös partneritega: 150 osalejaga seminar ettevõttega Saint-Gobain Ehitustooted AS uues Sisekaitseakadeemias akustika teemal  ja teine Tartus Maaülikooli Metsamajas Rockwool OÜ-ga teemal katuse õigest soojustamisest ja tulekollete ohutute läbiviikude ehitamisest katusekonstruktsioonides.
Igal kevadel oleme korraldanud restaureerimisteemalise seminari ning seekord külastasime Haapsalut. Lisaks ettekannetele tehti põhjalik ringkäik restaureeritavas Haapsalu piiskopilinnuses ning külastati vanalinna.

Kui teil on esialgseid plaane mõni sügis-talvine seminar Ehituskeskuse kaudu korraldada, palume sellest võimalusel enne Jaanipäeva teada anda.

Ehituskeskuse püsinäitusega liitus Stomatron OÜ. Ettevõte eksponeerib oma stendil Eurostigen lahti volditavat evakuatsiooniredelit, millega tagatakse tulekahju korral turvaline ja kiire evakuatsioon hoone ülemistelt korrustelt.

Olime abiks Eesti Maaülikooli tudengile diplomitöös juhendite leidmises heitvete käitlemisele ja puhastusseadmetele. Pakkusime meie tõlgitud juhendit RIL 77-2103 Pinnasesse ja vette paigaldatavad plasttorud ning Ehitame kirjastuse raamatut Veevarustuse ja kanalisatsioonitehnika.
KÜ Järveotsa 21 juhatuse esindaja oli meil käinud eelmisel aastal Sinear OÜ tooteseminaril, kus tutvustati Hauraton sademevee äravoolu süsteeme tsiviil- ja maastikuehituses ning spordirajatistel. Ühena toodetest käisid seminaril läbi ka murukaitserestid. KÜ esindaja ei mäletanud enam kaubamärgi nime ning soovis infot, kes veel sarnaseid tooteid pakub. Meie kauaaegse eksponendi  ACO Nordic OÜ tootevalikust leiab samuti murukaitsereste, soovitasime KÜ esindajal paigalduse info osas nende poole pöörduda.
Mitmel juhul käisid kinnisvara renoveerimise plaanidega meie juures omanikud, kes soovisid infot ehitustööde hindadest. Ühe näitena soovis omanik maja katuselt vanad kivid maha võtta ja asendada need uutega. Monier OÜ kampaania käigus soetatud kivid pidi ta kuu aja jooksul tehasest välja ostma. Monier poolt pakutud ettevõtte hinnapakkumine 120m2 katusekatte paigalduseks koos vana katte mahavõtmisega oli 7000.- EUR. Omaniku sõnul oli tegemist tavalise kaldkatusega, kust puudusid vintskapid ja neelud, mis paigaldust keerulisemaks teeksid. Tegemist oli vanema härraga, kellele pank oli vanusest lähtuvalt laenusummaks seadnud piiri.
Soovitasime tal paluda hinnapakkumist veel mõnelt paigaldajalt ning andsime talle selleks Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidu kontaktid.

Külma laoruumi katusele, mis OSB plaadiga kaetud, soovis omanik katusekattematerjali, mis välistaks kondensi tekkimise. Tema esimeseks valikuks oleks olnud bituumenrullmaterjal, kuid ta polnud kindel selle sobivuses. Kinnitasime talle, et bituumenrullmaterjal sellise lahenduse puhul on kindel valik ja soovitasime võtta ühendust Bestor Grupi või Maleko müügiesindajaga, kelle tootevalikus leidub erinevate kaubamärkide bituumenist rullmaterjale.
Perekond, kes omas Harjumaal krunti, soovis ehitada eramu, kuna korter Õismäel oli jäänud lastega perele kitsaks. Ehituskeskuses käisid nad tutvumas turul pakutavate tehasemajade valikuga, kuna pidasid seda ostja seisukohast lähtuvalt mugavaks lahenduseks. Tehases toodetud majadest näitasime neile Omatalo kaubamärgi majasid, kus valik on suur ning vajadusel saab klient alati projektidesse teha omale meelepäraseid muudatusi. Sama kehtib ka Eesti Puitmajaliidu tootjate valikus olevate majade osas. Rõhutasime, et Eesti Puitmajaliitu kuuluvad ettevõtted, kelle majade kvaliteeti on tellijad kõrgelt hinnanud ka välismaal.

Lisaks eelmainituile veel mõned teemad, mille kohta külastajad infot soovisid:
juhendid betoonist põranda projekteerimiseks suure tööstushalli laiendamisel,
pööninguruumi ümberehitamine eluruumideks ja selle soojustamine ning õhutiheduse tagamine, valtsplekist katuse paigalduse kvaliteet ja nõuded katuse turvavarustusele, Silikaat AS juhend moodulist aiaposti ehitamiseks, krohviga liitsüsteemide pakkujad ja tootjapoolne garantii süsteemile, lahendused korruselamu vahelae sammumüra parandamiseks, juhendid sauna projekteerimiseks ja ehitamiseks, korruselamu paneelivuukide nõuetekohane remont ja selleks sobivad tooted, puitfassaadi hooldusvärvimine, keldriseina ja vundamendi hüdroisolatsiooni uuendamine ja valik toodetest tööde teostamiseks, rõdude seisukorra hindamine remonttöödeks ja sobivad tooted rõdukatete uuendamiseks, eramule tuulduvate fassaadikatete valikud meie turul, kergplokist vaheseinte ehitus ja nende nõuetekohane akustika eluruumide vahel, vesipõrandakütte paigaldus eramusse.

Lisaks ülalmainitutele kaubamärgid kelle toodete vastu enim huvi tunti:
VELUX, Fakro, Eskaro,  MEA, Delta, DEVI, Danfoss,  Protan,  Mathiostone, Gyproc, Knauf, Fermacell, Intello, Tyvek, Bauroc, Fibo, Cedral, Silikaat, Liimpuit,  Paroc, Isover, Triso, Aluthermo, Finnfoam, Knauf Insulation, Rockwool, Technonicol, Styrofoam, Soudal, Tremco illbruck, Weckman, RUUKKI,  Ardex, Plexiglas, Makrolon, Riia Lakid, Puidukoda, Marmoroc, Stonerex, Aquapanel, Vivix.