Ehituskeskuse märtsikuu kokkuvõte 2018

Märtsis registreeriti Ehituskeskuses 761 külastajat, neist

• 231 arhitekti, inseneri-projekteerijat,
• 326 ehitusfirmade esindajat,
• 97 individuaalehitajat ja  korteri- elamuühistute esindajat,
• 59 ehitusõppurit,
• 48 muud huvilist.

 

 

15. märtsil tähistasime ET Infokeskuse 25 aastast sünnipäeva seminariga 25 aastat ehitusinfo teenistuses.

Peale selle korraldasime Ehituskeskuses veel viis seminari, nendest neli koostöös erialaliitude EKFML ja EVKIS ning ettevõtetega Sinear OÜ, Rockwool OÜ ja DuPont Balticum.
Ehituskeskuse märtsikuu seminarid andsid ehituspetsialistidele kokku 27,8 Eesti Ehitusinseneride Liidu täiendõppe punkti.

Märtsis pöördus meie poole arhitekt, kes koostas projekti Tallinnas Vabaduse pst. 165 maja renoveerimiseks. Muinsuskaitseameti nõudel pidid maja aknad fassaadi lisasoojustamise järel jääma soojustuse sisse. Arhitekt otsis infot, kes selliseid lahendusi pakub. Soovitasime meie eksponentide Rockwool ja Tremco illbruck vastavaid tootearendusi. Sama Muinsuskaitseameti nõue kehtib kõigile majadele samas kvartalis ja plaanis on need järkjärgult renoveerida.

Ehitusettevõte, kes koostöös AS-ga Restor Tallinna vanalinnas mitmeid objekte ehitanud, ütles, et töötab hetkel ühe mõisa taastamisel. Talle hakkas silma Puidukoda OÜ stend, kus muude huvitavate toodete seas on ka eksponeeritud lai põrandalaud, mis ettevõtte juhi sõnul tema praegusele objektile igati sobiks. Soovitasime ehtajale pöörduda Puumarketi poole, kes on Puidukoda toodete edasimüüja.

Meie sünnipäevaseminaril osalenud sisearhitekt tundis huvi Proplastik AS stendil olevate acryl torude vastu, kuna soovis neid kasutada disainvalgustusel ühes projektis. Vaatasime Proplastik-u kodulehel selle toote tehnilist infot, mis tundus sisearhitektile igati sobivat.
Kortermajas vannitoa remonti plaaninud omanik, soovis paigaldada sinna DEVI põrandakütet, kuna põrand oli pidevalt külm selle all asetseva keldri tõttu. DEVI põrandakütte mati alla soovis ta panna soojustust, kuid ruumi põranda tõstmiseks palju ei olnud. Omanik otsis infot soojustusmaterjali kohta, mis oleks mineraalvillast ja EPS plaatidest õhem, aga suudaks siiski isoleerida keldrist tuleva külma. Soovitasime kasutada peegeldavat Aluthermo soojustust, mis on tunduvalt õhem traditsioonilistest soojustusmaterjalidest.

Kindluse mõttes võtsime ühendust Aluthermo maaletooja FIE Jaak Terasega, kes kinnitas, et vannitubades on temal elektripõrandakütte all positiivsed kogemused Aluthermo kasutamisel. Lisaks andis ta ka konkreetseid soovitusi, kuidas seda tööd õigesti teha. Isetasanduvatest põrandasegudest ja plaatimistööde juhenditest võttis korteriomanik meilt kaasa infomaterjalid kaubamärkidelt MIRA ja weber.

Lisaks eelmainituile teemad mille vastu Ehituskeskuse külastajad huvi tundsid:
katuseakende hooldus kevad-talvelisel ajal, liimpuit ja selle kasutuseelised kandekonstruktsioonides tavapuiduga võrreldes, KÜ lamekatuse remondi projekteerimine koos lisasoojustamisega ja selleks sobivad materjalid, ohutuse nõuded rõdupiiretele uues projekteeritavas korterelamus, valikuvõimalused dekoratiivvärvidega eramu eluruumide kujundamiseks, avalikus hoones tuleohutuse nõuetele vastavad lahendused läbiviikude projekteerimisel, kaldkatuse materjalide valik vanema maja renoveerimisel.

Kaubamärgid mille kohta külastajad enim huvi tundsid lisaks ülalmainituile:
Makrolon, Triso, Paroc, Isover, Riia Lakid, Tikkurila, Eskaro, Fibo, Bauroc, Omatalo, Eesti Puitmajaliit puitmajad, Liimpuit,  Weckman, Ruukki, Technonicol, Promat, Geberit, ACO, MEA, Soudal, Finnfoam, Gyproc, Knauf, Knauf Insulation, VELUX, Fakro, Protan.

 

Ehituskeskuse seminarid aprillis:
03.04. Nõuetele vastav õhupidavus ja selle lahendused. Tasuta seminar
05.04 Fassaadipäev messil Eesti Ehitab 2018
11.04 Suurköökide kustutuslahendus ARManfire Chef. Tasuta seminar
12.04 Metallkonstruktsioonid – kavandamine, dimensioneerimine, valmistamine ja paigaldamine (objekti T1 näitel). Probleemid metallkonstruktsioonidega
26.04 MT Grupp põrandalahenduste seminar. Osavõtt tasuta.