Ehituskeskuse oktoobri kokkuvõte 2019

Eesti Ehituskeskuse püsinäitusel registreeriti  oktoobris 374 külastajat. Nendest arhitekte, insenere-projekteerijaid 93
ehitusfirmade esindajaid 161
individuaalehitajaid, korteri- ja elamuühistu esindajaid 62
ehitusõppureid 26
muid huvilisi 32

Oktoobris korraldasime Tartu Ehitusmessil kolm seminari, nendest üks oli kuulajatele tasuta. Tartu seminaridel osales kokku üle 160 kuulaja. Ehituskeskuses viisime läbi kaks seminari. Viimsi Riigigümnaasiumis toimus RUUKKI ja Isoveri sügisseminar, mille korraldamisele kaasa aitasime. Kokku andsid meie seminarid oktoobris ehitusspetsialistidele 26,3 täiendkoolituse punkti.

Ehituskeskuse külastaja, kes mõned aastad tagasi oli tellinud endale Omatalo eramu, kavatses nüüd sellele juurde ehitada varikatuse. Meie käest soovis ta infot materjalidest, mis selleks sobiksid. Kuna varikatust soovis ta läbipaistvana, oli ta mõelnud kasutada klaasi. Ütlesime, et klaas peab olema piisavalt paks, et see ei puruneks, kui sinna midagi peale kukub ja seetõttu kaalult raske. Soovitasime omalt poolt mõelda polükarbonaatplaatide või Plexiglas kasutamist. Need on kerged materjalid ja purunemisele vastupidavamad kui klaas. Soovitasime tutvuda Proplastik ja Metalplast kodulehtedel leiduva valgusplaatide ja verandakatuste infoga.
Kvaliteediküsimustes pöördus meie poole tellija, kes ei olnud rahul talle ehitatud valtsplekk-katusega. Projekteerija oli madala kaldega katusele näinud ette aluslaudise 100 mm sammuga, millele ehitaja kinnitas valtspleki. Tellija oli teinud katusest pildi, millel oli näha lainetav plekk. Ehitaja ütles, et aasta pärast tõmbab plekk ennast ise sirgeks ja nõudis viimase osamaksu tasumist. Vaatasime valtsplekk-katuse paigalduse juhendit, kus öeldakse, et aluslaudises võib laudade vaheline pilu olla 20-60 mm. Lamedatel katustel kitsam ja järsematel laiem pilu. Võtsime ühendust Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidust Peeter Kärbiga, kes ütles, et nende poolt välja töötatud katuse standardis on samuti valtsplekk-katuse paigalduseks märgitud katuse kaldest sõltuvalt aluslaudises lubatud laudade vahe, mis sisuliselt ühtis RT juhendiga. Ta lisas, et eriti tulevad visuaalselt vead esile siis, kui on tegemist soojustatud katusega. Meie poole pöördunud kliendil oligi katus soojustatud. Olles saanud endale vajaliku info lubas ta selle ehitajale esitada ja jätkata vaidlust.

 

Veel mõned teemad, mille kohta külastajad huvi tundsid:
Nõuetekohane betooni niiskus pööratud katustel, saunakerise ehitamise juhendid, korterelamu rõdude betoonplaatide remont ja selleks sobivad lahendused ning tooted, märja ruumi remont ja nõuded märja ruumi ustele, juhendid liginullenergia hoonete projekteerimiseks, puitakende kaitseplekkide paigalduse juhendid (aknaplekid olid paigaldatud kõigest 5% kaldega), lasteaia projekteerimisjuhendid, lahendused ja tooted sammumüra vähendamiseks, eramu vundamendi ja sokli hüdroisolatsiooni renoveerimine, juhendid korterelamu krohviga fassaadisoojustuse projekteerimisele ja tööle, tuulduvate fassaadide materjalide valik Eesti ehitusturul, korteri laepaneelide paigaldustolerantsid (4 m laiuses ruumis kõrguste vahe 2 cm, uus ehitis).

Lisaks ülalmainituile enim küsitud kaubamärkide tooted oktoobris:
RUUKKI,  Weckman,  Eskaro, Knauf, Gyproc, Knauf Insulation, Mathiostone, Finnfoam, Eternit, Makrolon, Soudal, Tremco illbruck, Vivix, Aquapanel, Marmoroc, Stonerex, Tycroc, wedi, Geberit, ACO, Birco,  Easy Drain, Ecophon, Danfoss, DEVI, Bauroc, Fibo, weber, Mira, Silikaat,  Paroc, Isover, Styrofoam, Ardex, Isoplaat, Cedral, Rockwool, Technonicol, Protan, Triso, Eurostigen, SFS intec, VELUX, Delta, Tyvek, Fermacell.

Novembris toimuvad Ehituskeskuses seminarid:
5.11 Tuletõkkeuste seminar. Tuletõkkeavatäidete nõuded alates 1.11.2019
14.11 Ehitustööde riigihangete sõlmküsimused
19.11 Blücher roostevabad drenaažsüsteemid ja hügieenilised lahendused. Tasuta seminar.
21.11 Sihtväärtuse kavandamine ja ehitusjuhtimine