Ehituskeskuse septembri kokkuvõte 2020

Eesti Ehituskeskuse püsinäitusel registreeriti septembris 256 külastajat, nendest
arhitekti, inseneri-projekteerijat 51
ehitusfirmade esindajaid 109
individuaalehitajaid, korteri- ja elamuühistu esindajaid 43
ehitusõppureid 18
muid huvilisi 35

Oma stendi uuendas VELUX Eesti OÜ, pannes välja elektriliselt juhitava Premium klassi GGL MK04 katuseakna, mille soojapidavus Uw on 1,1.

September algas paljulubavalt. Ehituskeskuse väljasõiduseminarist restaureeritud Anija mõisa võttis osa 50 ehitusala spetsialisti, arhitekti ja projekteerijat. Alates augusti lõpust on mõis tavakülastajatele avatud (lühike pildigalerii on ka Ehituskeskuse kodulehel).
Edukaks osutus ka meie betooniseminar koos Maakri 30 Skyon objekti külastusega. Teemaks oli kohapeal valatud R/B konstruktsioonide tehnoloogia. Lektoriteks olid selle ala parimad asjatundjad, mistõttu huvi seminari vastu oli suur.
Kahjuks septembri teisest poolest tõusis covid 19 nakatanute arv Eestis kiiresti. Seetõttu algselt Ehituskeskuses plaanitud Knauf ja Knauf Insulation teabepäeva, kuhu oli registreerunud üle saja kuulaja, otsustasime lektoritega korraldada Ehituskeskuse ruumides Zoom- keskkonnas. Esindajate soov oli mitte läbi viia rahvarohkeid üritusi, kuid pakkuda siiski võimalus Knauf toodete info kättesaamiseks. Tegemist oli 14. aprillil toimuma pidanud ja edasilükatud seminariga. Osalejate tagasiside oli hea (pildi ja heli kvaliteet), lektorite ettekanded olid hästi ettevalmistatud.
Kohalolevate kuulajatega seminar on kindlasti informatiivsem, kuid ka veebiseminar võimaldab olulisi tooteuudiseid edastada ning huvi korral võime seda teenust pakkuda ka teistele Ehituskeskuse partneritele.

Meie poole pöördus ehitaja, kellel oli tekkinud vaidlus eramu ehitusel tellijaga.
Tellija ei olnud rahul BAUROC plokkide paigalduskvaliteediga, viidates et seina sisenurgad ei olnud tasandamise järgselt täisnurksed. Mõõtmisel saadi hälbeks +/- 3mm. Seina lõplikuks viimistlusekeks oli ettenähtud keraamiline plaat.
Leidsime Sisetööde RYL 2013 käsiraamatust pahteldatud seinte tasasuse nõuded, mille järgi lubatud seinte tasasuse hälve piirnevate konstruktsioonidega on kahe meetrise latiga mõõdetuna +/-4mm. Saanud kinnituse, et tema poolt tehtud töö vastab nõuetele, lubas ehitaja saadud info tellijale edastada.

Olime abiks arhitektile Haapsalu KÜ renoveerimise projekti raames. 44 korteriga vana maja kahjustunud eterniitkatus otsustati vahetada asbestivaba eterniidi vastu. Maja rõdud pidid saama vihmakaitsed ning selleks otsis arhitekt sobivat materjali, kuna katusel kasutatav laineline eterniit ei tundunud talle visuaalselt hea lahendusena. Pakkusime selleks Cedral Slates katet. See arhitektile meeldis, ning ta palus tootjapoolset paigaldusjuhist, et kandvat konstruktsiooni õieti projekteerida. Võtsime ühendust Bestor Grupp müügiesindajaga, kes lubas sellekohase info arhitektile saata.

Lisaks eelmainituile veel mõned teemad, mille vastu külastajad huvi tundsid:

 • PEH toru lubatud liitmikud pinnasesesse paigaldatava mittevahetatava külma vee torustikule
 • soojustusmaterjalide valik kivist eramu fassaadi lisasoojustamiseks ja tööde tehnoloogilised juhised
 • tänavakivide paigalduse kvaliteedi nõuded
 • tuulduva fassaadi paigaldusjuhendid ja materjalide valik
 • puitelamu märja ruumi välja ehitamine ja selleks sobivad materjalid
 • sertifitseeritud krohviga fassaadisoojustuse liitsüsteemide pakkujad meie ehitusturul
 • kvaliteedi küsimused KÜ lamekatuse renoveerimisel (vihma järgselt loikude teke katusele)
 • lahendused sammumüra vähendamiseks puidust vahelae puitpõranda renoveerimisel
 • juhised valtsplekk-katuse paigaldamiseks
 • korterelamu rõdupiirete remont ja rõdukatete valik
 • katuse turvavarustuse tooted
 • eramu vundamendi ja sokli hüdroisolatsiooni uuendamine koos drenaaži torustiku uuendamisega. Juhised töödeks ja materjalide valik.
 • krundisisese sissesõidutee väljaehitamine koos sadevete ärajuhtimisega
 • eramu küttesüsteemi renoveerimine
 • katuseakende kardinate valik
 • värvi valikud puidust aia hooldusvärvimiseks
 • energiatõhusad aknapaigaldussüsteemid

Lisaks ülalmainituile kaubamärgid, mille vastu enim huvi tunti:
Aco, Mea, Birco, Danfoss, Finnfoam, Styrofoam, Knauf Insulation, Isover, Paroc, Eskaro, Riia Lakid, Liimpuit, Triso, Aluthermo, Plexiglas, Intello Plus, Tyvek, Tremco illbruck, Soudal, Weckman, Ardex, Mira, weber, Easy Drain, Rockwool, Technonicol, Protan, Puidukoda, Delta, Vivix, Stonerex, Eternit, Marmoroc, VELUX, RUUKKI, Weckman, wedi, Tycroc, Fermacell, SFS intec.

Ehituskeskuse oktoobrikuu seminarid:
6.10 Ohutuse tagamine fassaadi ja katuse hooldus- ja remonttöödel
27.10 Ehitustööde dokumenteerimine praktilises ehituses
30.10 Fassaadipäev Tartus messil Ehitus ja Sisustus 2020, koostöös Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liiduga.
31.10 Katusepäev Tartus messil Ehitus ja Sisustus 2020, koostöös Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liiduga.