Ehituskeskuse septembri 2019 kokkuvõte

Eesti Ehituskeskuse püsinäitusel registreeriti septembris 359 külastajat, nendest arhitekti, inseneri-projekteerijat 83
ehitusfirmade esindajaid 159
individuaalehitajaid, korteri- ja elamuühistu esindajaid 67
ehitusõppureid 19
muid huvilisi 31

Septembris liitus Ehituskeskuse püsinäitusega SFS Intec Oy Eesti Filiaal. Uuel näituse stendil on kukkumiskaitse süsteemid, mis kõik on katsetatud Euroopa standardite kohaselt ja millele SFS Intec annab 25 aastase tootjapoolse garantii.

Olime abiks alustavale kinnisvara arendajale, kellel tekkis vaidlus ehitajaga arendaja poolt soetatud vana kortermaja renoveerimisel. Ehitaja oli paigaldanud tualettidesse varjatud loputuskastiga WC potid, jätmata seina ja põranda piirile lekkeindikaatori ava. Korteri soetanud omanik teatas mõne aja möödumisel, et sein on põranda piiri juures märg ja mõningane kogus vett ilmub poti loputamisel põrandale. Avades seina, selgus, et WC poti ja kanalisatsioonitoru ühenduse vahel olev tihend oli saanud paigaldusel kannatada, mistõttu vesi voolas põrandale. Kuna seina ja põranda vaheline vuuk oli hermeetikuga kaetud, siis leke jäi alguses avastamata.
Ehitaja ei tahtnud oma süüd tunnistada. Leidsime arendajale juhendi, kus üheselt kirjas, et seina taha jääva loputuskastiga WC poti puhul peab seina ja põranda piirile jääma vähemalt 12mm kõrgusega lekkeindikatsiooni ava.
Teemaga seoses tutvus arendaja ka näitusel oleva Geberit Sigma varjatud loputuskastiga tootega.Keeltekursusi korraldav ettevõtja soovis saada infot kergvaheseintest, mis tagaksid hea heliisolatsiooni. Ta plaanis olemasolevad suured klassiruumid jagada kaheks, et eri rühmad saaksid samal ajal segamatult õppida. Tutvustasime talle kergvaheseinte lahendusi kaubamärkidelt Knauf, Gyproc, Silikaat, Bauroc ja Fibo. Ettevõtja lubas oma tuttava ehitajaga nõu pidada ning teha siis otsuse.
Vana palkmaja soetanud ja seda ise renoveerida kavatsenud omanik soovis infot, kuidas soojustada palkseina seestpoolt, kui palgid on ebatasased. Andsime juhendid vana palkmaja soojustamiseks kaubamärkidelt Isover ja Paroc. Märja ruumi ehitamise puhul soovitasime kasutada  wedi, Tycroc, Aquapanel või Fermacell plaate ning paigaldada need tootjapoolsete juhiste järgi.

Lisaks ülalmainituile veel mõned teemad, mille vastu külastajad huvi tundsid:
Puitelamu katuslae lisasoojustamine mineraalvillaga, juhised tänavakivide paigalduseks, sertifitseeritud krohviga fassaadisoojustuse liitsüsteemide pakkujad meie ehitusturul, korterelamu rõdupiirete remont ja rõdukatete valik, valmis parkettpõranda kvaliteedinõuded, katuse turvavarustus ja selle paigalduse juhised, materjalide valikud korterelamu lamekatuse lisasoojustamiseks ja katusekatteks, tooted keldripõranda hüdroisoleerimiseks, vihmaveerennide paigalduse kvaliteet, tulekaitsevõõbad puidule, juhendid hoone välispiirete hooldamiseks (Tallinna Kopli Ametikool), sokli ja vundamendi toimivad hüdroisolatsiooni lahendused.

 

Lisaks eelmainituile kaubamärgid, mille vastu enim huvi tunti:
Aco, Mea, Birco, Danfoss, DEVI, Finnfoam, Styrofoam, Knauf Insulation, Eskaro, Riia Lakid, Liimpuit, Triso, Aluthermo, Plexiglas, Makrolon, Vario, Intello Plus, Tyvek, Tremco illbruck, Soudal, Weckman, Mathiostone, Ardex, Mira, weber, Easy Drain, Rockwool, Technonicol,  Protan, Puidukoda, Delta, Vivix, Stonerex, Eternit, Marmoroc, VELUX

Ehituskeskuse oktoobrikuu seminarid:
10.10 Juhtimissüsteemid ehituses ja nende rakendamine
17.10 EESTI MAAÜLIKOOLI PÄEV Tartus messil Ehitus ja Sisustus
18.10 FASSAADIPÄEV Tartus messil Ehitus ja Sisustus
19.10 Ühtne klassifitseerimissüsteem ehituses. Tasuta seminar Tartus messil Ehitus ja Sisustus
29.10 Ühtne klassifitseerimissüsteem ehituses. Tasuta seminar Ehituskeskuses