Ehituskeskuse suvekokkuvõte 2019

Ehituskeskus oli avatud kõikidel suvekuudel. Suvel külastas meid 567 huvilist, mis omakorda kuude lõikes jagunes: juuni 224, juuli 165, august 178.
Kokku oli 
arhitekte-insenere, projekteerijaid 126
ehitusfirmade esindajaid 235
individuaalehitajaid, korteri-ja elamuühistute esindajaid 89
ehitusõppureid 32
muid huvilisi 85

Suvekuud  on ehitajatele kõige intensiivsemad ning teistele reeglina puhkuste aeg. Seda näitab ka Ehituskeskuse külastatavuse statistika, kus külastajate arv võrreldes muu aastaajaga on tagasihoidlikum.

Olime abiks info leidmisel tellijapoolsele järelevalvele, kellel tekkisid küsimused koolimajja projekteeritavate WC- ruumide osas. Nimelt ei olnud projektis arvesse võetud ealisi nõudeid vee- ja kanalisatsiooniseadmete paigaldusele ning liikumiskujad ei vastanud samuti nõudmistele. Leidsime järelevalve esindajale vastava juhendi, mida tellijale näidata. Teemaga seonduvalt tutvus ta näitusel Geberit, Easy Drain ja Aco kaubamärkide stendidel olevate toodetega.

Lasnamäel seitsmekümnendatel ehitatud korterelamu juhatuse liige tundis huvi küttesüsteemi renoveerimise lahenduste vastu. Ta oli osalenud kuulajana mõni aasta tagasi Ehituskeskuse selle teemalisel seminaril, kus esines ka Danfoss AS esindaja. Kuna nende maja kavatses põhjaliku küttesüsteemi renoveerimist koos radiaatorite vahetusega, soovis külastaja värskendada infot, mis puudutas ühetorusüsteemi renoveerimist selle tõhususe parandamisega. Andsime KÜ esindajale Danfoss infolehe ning küsimuste korral soovitasime võtta ühendust firma tehnilise nõustajaga.
Loode House OÜ-l tekkis tellijaga arutelu nende poolt toodetud maja lamekatusel kasutatud bituumenist rullmaterjali osas. Tellija viitas RT 85-10799 juhendile, mida me majatehase esindajale ka tutvustasime. Juhend annab sõltuvalt katuse kaldest nõutava kasutusklassi bituumenrullmaterjalile. Tellija nägemus oli, et Loode House oli tema maja puhul kasutanud liiga kerget bituumenrullmaterjali, millest ta tootjat ka teavitas.
Tutvudes näitusega küsis majatehase esindaja, kas meil on infot ehitusplaatidest, mis konstruktsiooni jäigastavad. Pakkusime Fermacell konstruktsioonide infobrošüüri, mis annab põhjaliku info nende plaatide kasutamisest põrandates lagedes ja seintes.

Bauroc plokkidest 200 m2 eramu tellinud omanik, mille ehitusprotsess oli pooleli, soovis infot Fibo moodulkorstna paigaldamise kohta. Ta tutvus näitusel oleva Fibo 160 mm korstna näidisega, kuhu on paigaldatud tahmaluuk, siiber ja vihmamüts. Tulevane majaomanik soovis teada, milliseid segusid paigaldamisel tuleks kasutada. Andsime talle Fibo korstna brošüüri, kust leiab kogu vajaliku info korstna ehitamiseks.
Majale oli projekteeritud puidust fassaad ja omanik soovis, et selle puidustruktuur jääks nähtavaks. Näitasime talle selliselt viimistletud Puidukoda OÜ siberi lehisest voodrilaudu Vicking ja Larix. Lisaks tutvus klient ka meie värvitootjate Eskaro AS ja Riia Lakid OÜ olemasolevate puidukaitsevahendite toonide valikutega.

Ülaltoodutele lisaks mõned teemad mille vastu meie külastajad huvi tundsid.
Ligipääsetavuse nõuded hooldekodu projekteerimisel, tuulduvate fassaadide valikud uuele eramule, vana eramu vundamendi hüdroisolatsiooni uuendamine ja selleks sobivad tooted, betoonpõrandate kvaliteedinõuded, juhend krundi kuivendamiseks,
värvikelme paksuse testimise meetod betoonpinnal, juhendid ja tooted tuletõkke läbiviikude ehitamiseks, vana puithoone soojustamise lahendused ja selleks sobivad tooted, vineerist ja liimpuidust kandekonstruktsioonid, betooni kvaliteet sildade ehitusel, puitfassaadi paigaldussõlmed, keraamiliste plaatide kasutuskohad niiskuse imavusest lähtuvalt, juhend tugimüüride projekteerimiseks, sobivad tooted betoonpõranda kulumiskindluse suurendamiseks, juhend valtskatuse paigaldamiseks, sarruse paigaldamise kvaliteet väikemaja vundamendi ja trepi raketistes, märgade ruumide renoveerimise juhend korterelamus ja valik selleks sobivatest toodetest, akustika nõuetele vastavate kergvaheseinte ehitus, lahendused sammumüra vähendamiseks.

Lisaks ülalmainitutele kaubamärgid, kelle toodete vastu enim huvi tunti:
Liimpuit, Triso, Aluthermo, DEVI,  Mathiostone,  Knauf Insulation,  Paroc, Plexiglas, Makrolon,  Marmoroc, Stonerex, Vivix, Silikaat,  Aurubis,  Isover, Soudal, Finnfoam, Vario, Intello, Tyvek, MEA,  Aquapanel, Ardex, Mira, RUUKKI, Weckman, Technonicol, Tycroc, wedi, Rockwool, Estplast, Delta, Protan, Gyproc, Knauf, Cedral, Eternit.

Septembris toimuvad Ehituskeskuse seminarid:
19.09 Standardi EVS 812-7:2018 uustöötluse „Ehitisele esitatavad tuleohutusnõuded“ tutvustus
26.09 Soojustusvillad, Paroci uued tooted ja lahendused (osavõtt tasuta)