26.05.2023 Muinsuskaitse seminari ringkäik Tallinna Linnateatri objektil

Ehituskeskuse iga-aastane muinsuskaitse seminar toimus sel korral EKA-s ja lõppes põhjaliku ringkäiguga Tallinna Linnateatri objektil.

Peatöövõtja OÜ Ehitus5Eco projektijuht Priit Haug ja teised objekti spetsialistid tegid põneva ringkäigu nö keldrist katuseni. Kokku 16 maja hõlmanud kompleksis on palju käike ja poolkorruseid ning ära eksida on lihtne. Ehitustööd on olnud keerulised ja objekti üleandmisaeg on 2024. aastal. Tähtaeg nihkus edasi ka keldri väljakaevamiste ja arheoloogliste tööde tõttu, kuid selle tulemusel leiti näiteks vana kaev, mitu ahju, hulgaliselt kuld- ja hõberahasid, vanu pastlaid jm ajaloolist kraami. Keldrikorrusele tuleb muuhulgas kohvik. Tulevastesse teatrisaalidesse pääsevad ka liikumispuudega külastajad, sest hoonesse paigaldatakse lift. Proovisaalide ehitamisel pööratakse suurt tähelepanu heliisolatsioonile. Näitlejate riietusruumide mineraalvillaga kaetud laed krohvitakse akustilise krohviga. Mitmes teatrisaalis hakkame nägema puittalasid ja -sõrestikke, et muuta interjöör ajaloolisemaks.

Uuenenud Linnateatri valmimist ootab kõige enam kindlasti teatripere ise. Projektijuht Priit Haug lisas positiivsena, et vaatamata paljudele keerukatele momentidele pole projekti osapooled tülli läinud, seega koostöö tahe nii keerukate objektide puhul on ülioluline.