Ehituskeskuse mai kokkuvõte 2019

Mais registreeriti Ehituskeskuses 414 külastajat, neist
106 arhitekti, inseneri-projekteerijat,
153 ehitusfirmade esindajat,
74 individuaalehitajat ja  korteri- elamuühistute esindajat,
42 ehitusõppurit,
39 muud huvilist.

Toimus 5 Ehituskeskuse seminari, nendest kaks koostöös partneritega: 150 osalejaga seminar ettevõttega Saint-Gobain Ehitustooted AS uues Sisekaitseakadeemias akustika teemal  ja teine Tartus Maaülikooli Metsamajas Rockwool OÜ-ga teemal katuse õigest soojustamisest ja tulekollete ohutute läbiviikude ehitamisest katusekonstruktsioonides.
Igal kevadel oleme korraldanud restaureerimisteemalise seminari ning seekord külastasime Haapsalut. Lisaks ettekannetele tehti põhjalik ringkäik restaureeritavas Haapsalu piiskopilinnuses ning külastati vanalinna.

Kui teil on esialgseid plaane mõni sügis-talvine seminar Ehituskeskuse kaudu korraldada, palume sellest võimalusel enne Jaanipäeva teada anda.

Ehituskeskuse püsinäitusega liitus Stomatron OÜ. Ettevõte eksponeerib oma stendil Eurostigen lahti volditavat evakuatsiooniredelit, millega tagatakse tulekahju korral turvaline ja kiire evakuatsioon hoone ülemistelt korrustelt.

Olime abiks Eesti Maaülikooli tudengile diplomitöös juhendite leidmises heitvete käitlemisele ja puhastusseadmetele. Pakkusime meie tõlgitud juhendit RIL 77-2103 Pinnasesse ja vette paigaldatavad plasttorud ning Ehitame kirjastuse raamatut Veevarustuse ja kanalisatsioonitehnika.
KÜ Järveotsa 21 juhatuse esindaja oli meil käinud eelmisel aastal Sinear OÜ tooteseminaril, kus tutvustati Hauraton sademevee äravoolu süsteeme tsiviil- ja maastikuehituses ning spordirajatistel. Ühena toodetest käisid seminaril läbi ka murukaitserestid. KÜ esindaja ei mäletanud enam kaubamärgi nime ning soovis infot, kes veel sarnaseid tooteid pakub. Meie kauaaegse eksponendi  ACO Nordic OÜ tootevalikust leiab samuti murukaitsereste, soovitasime KÜ esindajal paigalduse info osas nende poole pöörduda.
Mitmel juhul käisid kinnisvara renoveerimise plaanidega meie juures omanikud, kes soovisid infot ehitustööde hindadest. Ühe näitena soovis omanik maja katuselt vanad kivid maha võtta ja asendada need uutega. Monier OÜ kampaania käigus soetatud kivid pidi ta kuu aja jooksul tehasest välja ostma. Monier poolt pakutud ettevõtte hinnapakkumine 120m2 katusekatte paigalduseks koos vana katte mahavõtmisega oli 7000.- EUR. Omaniku sõnul oli tegemist tavalise kaldkatusega, kust puudusid vintskapid ja neelud, mis paigaldust keerulisemaks teeksid. Tegemist oli vanema härraga, kellele pank oli vanusest lähtuvalt laenusummaks seadnud piiri.
Soovitasime tal paluda hinnapakkumist veel mõnelt paigaldajalt ning andsime talle selleks Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidu kontaktid.

Külma laoruumi katusele, mis OSB plaadiga kaetud, soovis omanik katusekattematerjali, mis välistaks kondensi tekkimise. Tema esimeseks valikuks oleks olnud bituumenrullmaterjal, kuid ta polnud kindel selle sobivuses. Kinnitasime talle, et bituumenrullmaterjal sellise lahenduse puhul on kindel valik ja soovitasime võtta ühendust Bestor Grupi või Maleko müügiesindajaga, kelle tootevalikus leidub erinevate kaubamärkide bituumenist rullmaterjale.
Perekond, kes omas Harjumaal krunti, soovis ehitada eramu, kuna korter Õismäel oli jäänud lastega perele kitsaks. Ehituskeskuses käisid nad tutvumas turul pakutavate tehasemajade valikuga, kuna pidasid seda ostja seisukohast lähtuvalt mugavaks lahenduseks. Tehases toodetud majadest näitasime neile Omatalo kaubamärgi majasid, kus valik on suur ning vajadusel saab klient alati projektidesse teha omale meelepäraseid muudatusi. Sama kehtib ka Eesti Puitmajaliidu tootjate valikus olevate majade osas. Rõhutasime, et Eesti Puitmajaliitu kuuluvad ettevõtted, kelle majade kvaliteeti on tellijad kõrgelt hinnanud ka välismaal.

Lisaks eelmainituile veel mõned teemad, mille kohta külastajad infot soovisid:
juhendid betoonist põranda projekteerimiseks suure tööstushalli laiendamisel,
pööninguruumi ümberehitamine eluruumideks ja selle soojustamine ning õhutiheduse tagamine, valtsplekist katuse paigalduse kvaliteet ja nõuded katuse turvavarustusele, Silikaat AS juhend moodulist aiaposti ehitamiseks, krohviga liitsüsteemide pakkujad ja tootjapoolne garantii süsteemile, lahendused korruselamu vahelae sammumüra parandamiseks, juhendid sauna projekteerimiseks ja ehitamiseks, korruselamu paneelivuukide nõuetekohane remont ja selleks sobivad tooted, puitfassaadi hooldusvärvimine, keldriseina ja vundamendi hüdroisolatsiooni uuendamine ja valik toodetest tööde teostamiseks, rõdude seisukorra hindamine remonttöödeks ja sobivad tooted rõdukatete uuendamiseks, eramule tuulduvate fassaadikatete valikud meie turul, kergplokist vaheseinte ehitus ja nende nõuetekohane akustika eluruumide vahel, vesipõrandakütte paigaldus eramusse.

Lisaks ülalmainitutele kaubamärgid kelle toodete vastu enim huvi tunti:
VELUX, Fakro, Eskaro,  MEA, Delta, DEVI, Danfoss,  Protan,  Mathiostone, Gyproc, Knauf, Fermacell, Intello, Tyvek, Bauroc, Fibo, Cedral, Silikaat, Liimpuit,  Paroc, Isover, Triso, Aluthermo, Finnfoam, Knauf Insulation, Rockwool, Technonicol, Styrofoam, Soudal, Tremco illbruck, Weckman, RUUKKI,  Ardex, Plexiglas, Makrolon, Riia Lakid, Puidukoda, Marmoroc, Stonerex, Aquapanel, Vivix.

Ehituskeskusega liitus Stomatron OÜ

 

Ehituskeskuse püsinäitusega liitus mais Stomatron OÜ.
Ettevõte on Norras toodetud Eurostigen evakuatsiooniredelite maaletooja. Evakuatsiooniredel kinnitatakse fassaadi ja on lahtivolditav. Tagab kiire evakuatsiooni tulekahju korral ülemistelt korrustelt. Tavaolukorras on redel kokkuvolditud asendis ja splidiga lukustatud.
Eurostigen evakuatsiooniredelid omavad TÜV Nord sertifikaati.

Ehituskeskuse aprilli kokkuvõte 2019

Aprillis registreeriti Ehituskeskuses 369 külastajat, neist.
98 arhitekti, inseneri-projekteerijat,
151 ehitusfirmade esindajat,
76 individuaalehitajat ja  korteri- elamuühistute esindajat,
24 ehitusõppurit,
20 muud huvilist.

Korraldasime kolm Ehituskeskuse seminari: nendest Fassaadipäeva messil Eesti Ehitab 2019 koostöös Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liiduga,  väljasõiduseminari Arvo Pärdi Keskusesse teemal Kaasaegsed insenerilahendused unikaalsele hoonele ning seminari Ehituskeskuses teemal Lepingud ja õigusega seotud küsimused Eesti tänases ehitusruumis.

Olime abiks Allianss Arhitektid OÜ arhitektile, kes otsis ohutusnõuetest lähtuvalt avatäidete juhendit projekteeritava korterelamu aknaklaasidele.
Ehituskeskus korraldas märtsis ehitusklaasi teemalise seminari, kus tutvustati selle aasta jaanuaris Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu poolt välja antud avatäidete juhendit AT 6-2109 Ohutud klaasingud  aknad ja uksed, turvaklaas ja ohutusklaas. Juhend on mõeldud avatäidete ja klaaskonstruktsioonide tootjatele, projekteerijatele, ehitajatele ja paigaldajatele ning on vabalt allalaetav. Edastasime selle arhitektile.

Jutuks tuli ka ehitiste rekonstrueerimise käigus sageli esinev probleem, kus muinsuskaitse piirangute tõttu renoveeritava hoone katuse kõrgust ei lubata tõsta. Samas on eesmärgiks ehitise viimine energiatõhususe normidele vastavaks. Tutvustasime arhitektile meie eksponentide peegelduvaid soojustusi kaubamärkidelt Aluthermo ja Triso, mida sellistel objektidel on kasutatud koos mineraalvillaga, vähendades sedasi soojustuskihi paksust ja kus tulemused on osutunud väga headeks.

PCC Projekt AS esindaja, kes oli ostnud uude majja korteri, soovis tutvuda õueala mullatööde nõuetega. Nende kortermaja õuealal kippus vesi seisma jääma ja puud ei tahtnud seal kasvada. Andsime projekteerijale nõu MaaRYL 2010 käsiraamatu põhjal, kust selgus, et nende õuealale rajatud paepinnasele kasvupinnase paksus ei olnud piisav ning ehitaja oleks pidanud paigaldama drenaaži, mida aga ei tehtud. Lisaks jäid puude istutusaugud nõutavast väiksemaks, mis takistas juurestiku kasvu. Objektile kehtis garantiiaeg ning projekteerija lubas arendajaga selles küsimuses ühendust võtta.

Sisearhitekt, kes külastas esimest korda Ehituskeskust, leidis enda jaoks siit uue põneva toote, milleks osutus Aurubis Oy tehases valmis patineeritud vask, mille maaletoojaks on Amaris Metall OÜ. Huvi pakkusid talle ka Easy Drain roostevabast terasest seinanišid ning Plexiglas rõdukatted. Tänapäeval kasutatakse vannitubades üha enam duširenne. Arhitekt palus infot madala paigaldussügavusega duširennide kohta. Pakkusime meie eksponentide ACO S-Line ja Easy Drain Basic vastavaid tooteid.

Lisaks ülalmainituile teemad mille kohta infot küsiti:
Nõuetekohane vundamendi hüdroisolatsioon ja drenaaž, elastse vuugimastiksi paigalduse kvaliteet korterelamu fassaadis, nõuded plaaditud vuukide miinimumlaiusele, korstna tuleohutusnõuetele vastav isoleerimine puitvahelaes ja selleks sobivad tooted, valik toodetest rõdude remondiks, soojustusmaterjali nõuetekohane kinnitus fassaadis, krohvitööde kvaliteet, haljaskatuse projekteerimise juhendid, akustika nõuetele vastava kergplokist vaheseina ehitamine, kasvuhoone ehituseks sobivad tooted, juhendid sauna konstruktiivse osa projekteerimiseks, 100-kohalise looduslikule nõlvale rajatava tribüüni projekteerimine, tarandite ja käsipuude ohutusnõuded, õlide valik parkettpõranda hoolduseks, lamekatuse lekkekoha hüdroisoleerimiseks sobivad tooted

 

Kaubamärgid lisaks ülalmainituile mille kohta huvi tunti:
Eskaro, Riia Lakid,  Knauf, Gyproc, Marmoroc, Geberit, MEA, Mathiasstone,  Stonerex,  wedi, Tycroc, Omatalo, Vivix, Aquapanel, Fermacell, Bauroc, Fibo, Soudal, Tremco illbruck, RUUKKI, Weckman, Eternit, Cedral, Silikaat, Estplast, Ardex, Puidukoda, Tyvek, Pro clima, Paroc, Isover, Knauf Insulation, Rockwool, Finnfoam, Styrofoam, Technonicol, Delta

Ehituskeskuse seminarid mais:
7.05 Katuse õige soojustus. Tulekollete ohutud läbiviigud katusekonstruktsioonidest. Seminar toimub Tartus koostöös Rockwool OÜ-ga (tasuta seminar)
8.05 Saint-Gobain ehitusakustika päev uues sisekaitseakadeemias (tasuta seminar)
9.05 Hoonete energiatõhusus läbi uuenenud energiatõhususe määruste
16.05 Ehitusvaldkonna kutsetega spetsialistide olukord Eestis
21.05 Energiatõhusad ja kõrgtehnoloogilised ventileeritavad fassaadid HILTI + KMEW (tasuta seminar)
24.05 Väljasõiduseminar Haapsallu. Muinsuskaitselised objektid Läänemaal

Ehituskeskuse märtsi kokkuvõte 2019

Märtsis registreeriti Ehituskeskuses 638 külastajat, neist
172 arhitekti, inseneri-projekteerijat,
258 ehitusfirmade esindajat,
107 individuaalehitajat ja korteri- elamuühistute esindajat,
64 ehitusõppurit,
37 muud huvilist.

Märtsis korraldasime viis Ehituskeskuse koolitusseminari, nendest kolm koostöös meie partnerettevõtetega Safedrain , Soudal AS ja Layher Tellingud Eesti OÜ.

Märtsis pöördus meie poole ehitaja, kes pidi valmivasse puitmajja ehitama märja ruumi. Tellija andis selleks üle ruumi, milles põrand oli OSB plaadist ja seinad kaetud kipsplaadiga. Olles viimastel aastatel töötanud Rootsis, soovis ehitaja ennast kurssi viia siinsete seda teemat käsitlevate juhendmaterjalidega. Eestikeelses märgruumi tarindite juhendis nähakse ette puitlaastplaadist põrandale betoonvalu 50-70mm ning põrandale ja seintele hüdroisolatsioon. Andsime talle lisaks MIRA, weber ja Ardex stendidelt  juhendid märgade ruumide ehitamiseks, kus kõik tööetapid üksikasjalikult tootepõhiselt välja toodud.
Nõutavate põrandakallete tegemise kergendamiseks soovitasime ehitajale kasutada duširenni. Valikuks näitasime tooteid kaubamärkidelt ACO, Geberit ja Easy Drain.
Nordic Homes OÜ esindaja otsis infot müüritööde kvaliteedinõuete kohta, kuna tal oli tekkinud vaidlus ehitajaga Fibo kergplokist laotud seina kvaliteedi osas, mis pidi minema krohvi alla. Siseseinte ja lagede tasandustööde RT juhend annab müüri lubatud hälbeks +/- 6mm. Nordic Homes esindaja ütles, et ehitaja müüris tuvastasid nad suuremaid tasasuse kõikumisi, millele maaler ka tähelepanu juhtis.
Vanema maja renoveerimiseks otsis sisekujundaja koos tellijaga tellisseinale sobivat dekoratiivvärvi. Nõnda sooviti peita ebatasasused seinas ja lisada dekoratiivvärviga ruumile omapära. Tutvudes kaubamärkide toodetega Riia Lakid ja Eskaro, soovitas sisekujundaja tellijale nende projektis kasutada Eskaro dekoratiivset struktuurvärvi. Otsustavaks osutus Ehituskeskuse stendil oleva struktuurvärvi näidis ja sellele kantud kihi paksus.

Vanema maja renoveerimiseks otsis sisekujundaja koos tellijaga tellisseinale sobivat dekoratiivvärvi. Nõnda sooviti peita ebatasasused seinas ja lisada dekoratiivvärviga ruumile omapära. Tutvudes kaubamärkide toodetega Riia Lakid ja Eskaro, soovitas sisekujundaja tellijale nende projektis kasutada Eskaro dekoratiivset struktuurvärvi. Otsustavaks osutus Ehituskeskuse stendil oleva struktuurvärvi näidis ja sellele kantud kihi paksus.
Eramu sokli viimistlemisel soovis omanik kasutada Stonerex plaati ning tuli Ehituskeskusesse, et eelnevalt plaadi kohta rohkem infot saada.
Tutvustasime Stonerex stendil olevaid kivipuruga kaetud puitlaastplaate ja tsementkiudplaate. Omalt poolt soovitasime tal kasutada soklis Stonerex Premium tsementkiudplaati, mis on löögi- ja niiskuskindlam kui Stonerex puitlaastplaat. Arvestades, et sokkel puutub maapinnaga kokku, on tsementkiudplaadi omadused selles kohas kasutamiseks paremad.

Lisaks eelmainituile teemad mille vastu Ehituskeskuse külastajad huvi tundsid:
liimpuidu kasutuseelised kandekonstruktsioonides tavapuiduga võrreldes, lamekatuse alarõhu tuulutus ja tuulutusvahe miinimumnõue, spordisaali puitpõranda projekteerimine, juhendid kipsplaadist seinte ja lagede paigaldamiseks vanasse majja, arsti vastuvõtukabineti projekteerimine ja sinna tuleva kätepesukausi ümber hüdroisolatsiooni nõude kohasus, kohaliku valuga teostatud trepielemendi nõuetele vastavad hälbed, palkmaja lisasoojustamine ja selleks sobivad materjalid, ühiskondlikus hoones tuleohutuse nõuetele vastavad lahendused läbiviikude projekteerimisel, katusekatte valikud vanema maja renoveerimisel ning sellele katuseakende lisamine, juhendid multifunktsionaalse büroo projekteerimiseks.

Kaubamärgid mille kohta külastajad enim huvi tundsid lisaks ülalmainituile:
Plexiglas, Triso, Aluthermo, Paroc, Bauroc, Omatalo, Eesti Puitmajaliit puitmajad, Liimpuit,  Vivix, Marmoroc, Aquapanel, Fermacell, Weckman, Ruukki, Technonicol, Rockwool, Isover, Promat, MEA, Soudal, Finnfoam, Gyproc, Knauf, Knauf Insulation, Estplast, VELUX, Fakro, Protan, wedi, Tycroc, Tyvek,

Ehituskeskuse seminarid aprillis:
4.04. FASSAADIPÄEV messil Eesti Ehitab 2019
16.04 Lepingud ja õigusega seotud küsimused eesti tänases ehitusruumis
25.04 Väljasõiduseminar Arvo Pärdi Keskusesse. Kaasaegsed insenerilahendused unikaalsele hoonele

Ehituskeskuse veebruari kokkuvõte 2019

Veebruaris registreeriti Ehituskeskuses 379 külastajat, neist
98 arhitekti, inseneri-projekteerijat,
149 ehitusfirmade esindajat,
87 individuaalehitajat ja  korteri- elamuühistute esindajat,
26 ehitusõppurit,
19 muud huvilist.

Veebruaris korraldasime Ehituskeskuses koolitusseminari Akustika roll klaasfassaadide projekteerimisel, mis lõppes Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdisaali objekti külastusega.

Veebruari lõpus lisandus ehitusnäitusele uus BIRCO sadeveerennide stend, mida esindab Safedrain OÜ.

Tänu meie soodsale asukohale kesklinnas oli Ehituskeskus mitmel korral kooskäimise kohaks töös olevate projektide arutamisel.
Noorte arhitektide meeskond, kes võitis Viiratsisse planeeritava Viljandi vallamaja projekteerimise konkursi, kogunes Ehituskeskusesse, et arutada eelprojektis üles kerkinuid küsimusi. Täpsustati hoone konstruktiivseid detaile, välisvalgustuse ja energiatõhususega seotud küsimusi. Vaadati üle ka sisedisaini lahendused.
Peale koosoleku lõppu tutvusid arhitektid meie näitusega. Kuna vallamaja hoone teine korrus oli projekteeritud puidust, siis hakkas arhitektidele silma Puidukoda OÜ stend, mille toodetega nad lähemalt tutvusid.
Energiatõhususe aspektist lähtuvalt näitasime arhitektidele kaubamärkide Soudal ja Tremco illbruck akna paigalduse süsteeme. Huvi pakkus ka illbruck VWMS profiil, mis võimaldab aknad hoone fassaadi lisasoojustamisel seestpoolt 140-200 mm väljapoole tuua.
Sisedisaini toodetest tutvusid arhitektid Geberit seina sisse jääva wc loputuskasti ning seda tööle rakendava loputusplaadiga. Täiesti uueks ja põnevaks tooteks osutusid Easy Drain seinanišid. Duširennidest oli arhitektidel info juba olemas, küll võtsid nad kaasa ACO ja Easy Drain kataloogid hinnakirjadega.
Ehituskeskusesse tulid uue eramu projektiga seoses tellija, arhitekt ja projekteerija, et täpsustada projekteerija töömahud. Enne kohtumist tegime tellijaga ringkäigu meie ehitusnäitusel ja tutvustasime antud projektile sobivaid tooteid. Tema soov oli ehitada maja kergplokkidest, mistõttu tundis ta huvi Bauroc ja Fibo toodete vastu. Näitasime mõlema kaubamärgi stende, kus ka fassaadilahendused näidistena olemas. Hiljem arutasid tellija, projekteerija ja arhitekt projektiga seonduvaid küsimusi. Arhitektil oli valminud esialgne eskiis, mida ta asjaosalistele tutvustas. Lisaks käsitleti madalvundamendi võimalikke valikuid, lähtuvalt geodeesia uuringust saadud andmetest.
Tallinna Tehnikakõrgkooli III kursuse tudengid koos õppejõuga külastasid Ehituskeskust. Õppejõu soovil tutvustasime tulevastele ehitusspetsialistidele ETF Net kartoteegi sisu ja selle kasutamise võimalusi. Õppejõud rõhutas tulevastele inseneridele kartoteegis leiduvate mudelprojekteerimise juhendite olulisust, kuna just mudelprojekteerimisel valmivad tänapäeval enamus riiklikult tellitud objektid.
Samuti rõhutasime tudengitele RYL kvaliteedi nõuete tähtsust tellija ja töövõtja vahelise lepingu puhul, mis mõlema poole jaoks riske maandab.
Hiljem tutvusid tudengid ka Ehitusnäitusega.

Ülalmainituile veel kaubamärgid, mille vastu enim huvi tunti:
Eternit,  Marmoroc, Stonerex, Vivix, Cedral, Eskaro, Riia Lakid,  Gyproc, Knauf,  Knauf Insulation, Makrolon, VELUX, Fakro, Technonicol, Mathiostone, Danfoss, Devi, Fermacell, Aluthermo, Triso, Paroc, Isover, Rockwool, Purso, Estplast, Finnfoam, Styrofoam, Orima, RUUKKI, Plastmo

Ehituskeskuse seminarid märtsis:
11.03 BIRCO sadeveerennid ekstreemsetele koormustele, I-Tüüp paigaldusviisi eelised. Tasuta seminar
14.03 Tehisobjektide sidumine ümbritsevasse maastikku.
19.03 Tuletõkkeläbiviikude projekteerimine ja paigaldus. Tasuta seminar
21.03 Neljas tööstusrevolutsioon betoneerimise tehnoloogias
29.03 EHITUSKLAAS – ohutus ja turvalisus. Standardid, klaasiliigid ja -tooted  projekteerimiseks ja ehitamiseks

Ehituskeskuse jaanuari 2019 kokkuvõte

Jaanuaris registreeriti Ehituskeskuses 493 külastajat, neist
112 arhitekti, inseneri-projekteerijat,
215 ehitusfirmade esindajat,
69  individuaalehitajat, korteri-ja elamuühistute esindajat,
43 ehitusõppurit,
54 muud huvilist.

 

Ehituskeskuse püsinäitusega liitus jaanuaris ELTETE Eesti OÜ pannes välja puidust majakarbi, milles tuuletõke, aurutõke ja katuse aluskate on teostatud DuPont Tyvek kaubamärgi toodetega.

Korraldasime kolm Ehituskeskuse koolitusseminari, nendest kaks koostöös firmadega Tervemaja OÜ nõuetele vastavatest õhupidavuse lahendustest ja Saint-Gobain Ehitustooted AS weber-i uuenduslikest soojusisolatsiooni liitsüsteemidest.
Esmakordselt oma seminaride ajaloos käsitlesime infrastruktuuri rajatistest sildu. Teemaks oli sildade kandevõime hindamine proovikoormamise teel. Tallinna Tehnikakõrgkooli professor Martti Kiisa andis ülevaate esimese etapi katsetuste tulemustest.

Jaanuaris külastasid meid mitmed Eestis tegutsevad puitmajade tootjad.
Nord Homes OÜ esindajal oli küsimusi fassaadi soojusisolatsiooni krohvimisega. Teda huvitasid nii töö tehnoloogia kui ka kvaliteedinõuded. Pakkusime firma esindajale meie poolt kirjastatud „Krohviga fassaadisoojustuse liitsüsteemid“ käsiraamatut, kus need teemad põhjalikult lahti kirjutatud. Sama teemaga seoses tutvus ta näitusel tootjate juhistega kaubamärkidelt MIRA, weber, Paroc, Rockwool, Technonicol, Isover.
Nordic Houses KT OÜ projekteerija töötas Ehituskeskuses RT kartoteegiga, teda huvitasid heale ehitustavale vastavad vahelagede ja vaheseinte lahendused.
Greentec Houses OÜ esindaja otsis infot puitmajade tuleohutuks ehitamiseks. Pakkusime meil olevat käsiraamatut Tuleohutud puitmajad. Vestluse käigus saime teada, et märgade ruumide ehitamisel kasutab Greentec Houses tavaliselt Fermacell plaati. Näitusel tutvus ta ka wedi, Tycroc ja Aquapanel toodetega, mis samuti märgade ruumide ehitamiseks sobivad. Sisustuselementidest näitasime talle Renniekspert OÜ stendil leiduvaid seinanišše. Huvi pakkusid majatehase esindajale ka duširennid kaubamärkidelt ACO, Geberit  ja Easy Drain. Puidukoda OÜ stendil hakkasid talle silma värvitud Rustik voodrilauad ning Bestor Grupp AS stendilt Cedral tsementkiudplaadist fassaadimaterjal.

Ehitusettevõte, kellel tekkis tellijaga vaidlus eramu ehitamisel, saatis kvaliteedijuhi Ehituskeskusesse infot täpsustama. Lepingu järgselt pidi ehitustööde kvaliteet vastama RYL nõuetele. Ehitaja oli omakorda sõlminud alltöövõtu lepingu parketi paigaldamiseks tuntud põrandakatete müüjaga, kes pakub oma toodetele ka paigaldusteenust. Nende omavahelises lepingus ei olnud RYL kvaliteedi järgimise nõudeid kajastatud. Tellija oli parketi paigaldajal palunud 16 millimeetrine liistparkett lihvida 11 mm paksuseks põrandate tasapindade ühtlustamiseks, mida see ka tegi. Aasta peale maja üleandmist esitas tellija poolt palgatud ehitusekspert ehitajale reklamatsiooni parketi tööde osas, kus veaks tunnistati liistparketi mittevastavus nõuetele. Sisetööde RYL 2013 järgi peab liistparketi paksus põrandatel olema vähemalt 14 mm. Ehitaja tõdes, et lootis parketipaigaldaja kogemustele ning ei osanud sellist halba asjade käiku enda jaoks oodata.

Ülalmainitutele veel teemad, mille vastu meie külastajad huvi tundsid:
Nõuded katuse turvavarustusele, EPS soojustuse paigaldamise kvaliteet (mehhaanilised kinnitid ja nende nõuetekohane kogus), peegeldava soojusisolatsiooni paigalduse juhendid, deformatsioonivuukide paigutus plaatkattega põrandas, soojustus- ja tuuletõkkematerjalide valik puitmaja renoveerimisel, vana puitpõranda taastamine ja selle lakkimine ning selleks sobivad tooted, vesipõrandakütte paigaldus eramusse, juhendid bürooruumide ruumiprojekti projekteerimiseks, tuleohutusnõuded TP-3 hoone evakuatsiooniteedele, tuulduva fassaadi materjalide valik, vana küttesüsteemi uuendamine korterelamus.

Kaubamärgid lisaks eespool mainituile, mille vastu enim huvi tunti:
Knauf Insulation,  Finnfoam, Technonicol, Estplast, RUUKKI, Weckman, Danfoss,  Eskaro,  Silikaat, Vivix, Stonerex, Marmoroc, Soudal, Tremco, Knauf, Gyproc,  Steico, Ardex, VELUX, Fakro, Triso, Aluthermo, DEVI.

Ehituskeskuses toimub 14. veebruaril seminar Akustika roll klaasfassaadi projekteerimisel, mis lõpeb EMTA ehitusobjekti külastusega.

Ehituskeskuse detsembri ja aasta 2018 kokkuvõte

2018. aastal külastas Ehituskeskust 5485 inimest, neist
1294 arhitekte, insenere-projekteerijaid,
2230 ehitusfirmade esindajaid,
885 individuaalehitajaid, korteri- ja elamuühistute esindajaid,
486 ehitusõppureid,
590 muid huvilisi.

Ehituskeskus ehitusnäituse ja ehitusalase info keskusena sai 1. detsembril 23 aastaseks.

Ehituskeskuse püsinäitusega liitus detsembris Layher Tellingud Eesti OÜ.
Ettevõtte tegevusalaks on kvaliteetsete Saksamaal toodetud Layher moodul- ja raamtellingute, ilmastikukaitsesüsteemide, tugitellingute, lavade, tribüünide ja redelite müük.
Ettevõte pakub ka tootepõhist tehnilist tuge ja projekteerimisteenust.
2018. aastal oli uusi püsinäitusega liitunud firmasid veel 4. Nendeks olid Riia Lakid OÜ, Tilts Eesti Filiaal OÜ, Puidukoda OÜ, Igepa Libra Vitalis AS.

Detsembris korraldasime kaks seminari teemadel „Ehitise kasutusloa taotlemise hetkeseis ja tulevikunägemused“ ning „Betoontorustikud kanalisatsiooni sh. sademeveesüsteemis“. Viimati nimetatud seminar toimus koostöös Eesti Veevarustuse ja Kanalisatsiooni Inseneride Seltsiga. 2018. aastal korraldasime 35 Ehituskeskuse seminari, neist 29 andsid ehitusspetsialistidele kokku Eesti Ehitusinseneride Liidu 127,2 täiendõppe punkti.

Detsembris olime abiks eratellijale, kellel korteri renoveerimisel tekkis ehitajaga vaidlus parketi paigaldusega seoses. Meile esitatud piltide põhjal oli näha, et laudparkett oli paigaldatud sedasi, et mõnes kohas kahe kõrvuti paikneva laua otsavuukide vahe oli vaid paar sentimeetrit ja leidus ka kohti, kus see oli veel väiksem. Pakkusime kliendile RATU tehnoloogia kaarti, mis ütleb, et kõrvuti paiknevate parketilaudade otsavuukide vahe peab olema vähemalt 300-500 mm või selline nagu on kindlaks määratud materjali tootja juhises. Lisaks pidi parkett olema mõnedes kohtades astmeline, mis on käimisel tuntav. Sisetööde RYL 2013 lubab valmis parketi puhul astmelisust 0,2 mm, seega soovitasime kahtlased kohad selle teadmisega üle mõõta.

Kinnisavara arendusfirma esindaja tuli meilt otsima juhiseid korterite märgruumide remondiks. RT kartoteegis on eraldi korteri märgade ruumide remondi juhend ehitus- ja tehnosüsteemide projekti koostamiseks, millega ta kohapeal tutvus. Lisaks vaatasime üle meie eksponentide sellekohased juhised kaubamärkidelt weber, Ardex ja Mira. Uueks infoks arendajale olid näitusel leiduvad spetsiaalsed ehitusplaadid märgruumide ehitamiseks kaubamärkidelt wedi, Fermacel ja Tycroc. Sama teemaga seoses hakkasid sisustuselemendina arendajale silma ka Easy Drain roostevabast terasest valmistatud seinanišid ja Geberit seina sisse paigaldatav WC loputuskast, mille tööd juhib seinale paigaldatud loputusplaat. Tutvudes nende toodetega tundis arendaja huvi kuivõrd töökindlad nad kasutuses on. Kinnitasime talle, et mõlemad kaubamärgid on tuntud oma toodete hea kvaliteedi poolest.
Maalritööde firma esindaja soovis meilt saada infot kvaliteedi nõuete kohta kipskartongplaatide paigalduseks, kuna talle olevat maalritöödeks antud seinad, milles esinevate ebatasasuste tasandamiseks kuluks tavapärasest rohkem aega ja materjali. Tema pakkumise hind seda aga ei sisaldavat. Sisetööde RYL-st leiab plaatidest sisevoodritele lubatud paigaldushälbed millimeetrites, millega tutvudes ütles firma esindaja, et objektil olevad seinad ületavad tasasuse ja kõveruse osas lubatud norme ja lubas peatöövõtjaga saadud info põhjal vaidlust jätkata.

Veel mõned teemad mille vastu meie külastajad huvi tundsid:
Ehitusaluse krundi kuivendamise juhend, nõuded tulekaitse sprinklerseadmestikele, valtsplekist katuse projekteerimine, katuse aluskatete valik (hingavad ja mitte hingavad), juhend akustika projekteerimiseks, juhendid büroo töökohaprojektile, puidust eramu soojustamine ja korrektne aurutõkke paigaldus, elamute uusarendusse laste mänguväljaku projekteerimine, nõuded ja lahendused ligipääsetava hoone projekteerimiseks, kergplokkidest märja ruumi ehitamine puitmajja, võimalused struktuurvärvidega eluruumide kujundamiseks, puhasvuugiga laotud tellismüür ja selle kvaliteet, isevalguvad põrandasegud ja nende valik vana puitpõranda tasandamiseks, tuulduva fassaadi paigalduse kvaliteet, valik materjalidest rõdupiirete ehitamiseks kortermajas, kergvaheseinte materjalid ja lükanduste valik siseruumides

Lisaks ülalmainituile kaubamärgid mille vastu külastajad detsembris enim huvi tundsid:
Mathiostone, Intello, Riia Lakid, Eskaro, Marmoroc, Knauf, Knauf Insulation, Vario, StoneREX, VELUX, Fakro, Cedral, Plexiglas, Gyproc, Paroc, Rockwool, Technonicol, Isover, DEVI, RUUKKI, Weckman, Aluthermo, Triso, Vivix, Aco, Estplast, Fibo, Bauroc, Silikaat, Delta, Renolit Ondex, Aquapanel

Ehituskeskuse seminariaasta algab 17. jaanuaril:
17.01 Sildade kandevõime hindamine proovikoormamise teel.
29.01 Nõuetele vastav õhupidavus ja selle lahendused. Tasuta seminar.
31.01 Weberi uuenduslikud soojusisolatsiooni liitsüsteemid. Tasuta seminar

Ehituskeskusega liitus Layher Tellingud Eesti OÜ

 

Ehituskeskuse püsinäitusega liitus detsembris Layher Tellingud Eesti OÜ.

Ettevõtte tegevusalaks on kvaliteetsete Saksamaal toodetud Layher moodul- ja raamtellingute, ilmastikukaitsesüsteemide, tugitellingute, lavade, tribüünide ja redelite müük.
Ettevõte pakub ka tootepõhist tehnilist tuge ja projekteerimisteenust.

 

Ehituskeskuse novembri kokkuvõte 2018

Novembris registreeriti Ehituskeskuses 611 külastajat, nende seas
152 arhitekti, inseneri-projekteerijat,
269 ehitusfirmade esindajat, 
92 individuaalehitajat, korteri- ja elamuühistu esindajat,
56 ehitusõppurit,
42 muid huvilisi.

Novembris korraldasime 5 koolitusseminari, nendest kaks tootepõhist seminari koostöös ettevõtetega UAB Layher Baltic ehitustellingutest ja Bossong esindajaga keemiliste ankrute kasutamisest. Layher tellingute laiemaks tutvustamiseks otsustasid esindajad liituda detsembris Ehituskeskuse püsinäitusega. KEN klaster viis meie kaasabil läbi seminari jätkusuutlikust arhitektuurist ja projekteerimisest Eesti spetsialistide kogemuste põhjal. Puitkonstruktsioonide seminar lõppes Viimsi Riigigümnaasiumi külastusega.

Novembris külastasid Ehituskeskust Euroakadeemia sisearhitektuuri tudengid koos õppejõuga. Tutvustasime Ehituskeskuse tegevusi ja siin leiduvaid infomaterjale. Peale näitusega tutvumist andis õppejõud tudengitele ülesandeks vannitoa projekteerimise. Tööks said nad kasutada ETF juhendeid ning tootepõhiseid infomaterjale kaubamärkidelt MIRA, weber, Fermacel, wedi, Tycroc. Kuna meie näituselt leiab ka sisustustooteid, siis said üliõpilased seoses antud ülesandega kaasa võtta tutvustavaid materjale stendidelt ACO, Geberit ja Renniekspert.

Hiiumaale eramu ehitamisel nõustajana kaasatud arhitekt palus meilt Bauroc toodete kataloogi. Selgus, et maja suuruseks planeeriti omaniku soovil 130 ruutmeetrit ja välisseinas pidi kasutatama 500 Bauroc plokki. Fassaadikatteks oli plaanis puitlaudis. Viimase puhul hakkas arhitektile silma Puidukoda stendil olev Siberi lehisest viimistletud välisvoodrilaud, mida ta kavatses omanikule fassaadimaterjalina soovitada.

Nõmmele maja ostnud klient uuris võimalusi, kuidas seda soojapidavamaks teha. Maja oli ehitatud eelmise sajandi viiekümnendatel, mille välissein oli pooleteistkordsest silikaattellisest, mida omakorda kattis krohv. Selgitasime, et kivimaja reeglina soojustatakse väljastpoolt, lisaks tuleb mõelda milliseks jääb fassaadilahendus, kas tuulduv või krohvitav. Vaatasime esmalt üle meie soojustusmaterjalide stendid, seejärel ka tuulduvate fassaadide pakkujad. Omanik võttis stendidelt infolehed kaasa soovides kodus teiste pereliikmetega saadud infot edasi arutada. Lisasime, et kindlasti tuleks nendeks töödeks kaasata projekteerija, kes ehitusloa taotlemiseks asjakohase projekti koostab.

Ülalmainitutele veel teemad, mille vastu meie külastajad huvi tundsid:
krohvimistööde kvaliteedinõuded, juhised palkmaja projekteerimiseks, nõuetekohased ventilatsioonitorude kinnitusmeetodid (kruvi, neet), lahendused akende energiasäästlikuks paigalduseks soojustuse sisse, vana puitpõranda hooldus ja õlitamine, hingavad ja mittehingavad aluskatted ning nende õige paigaldus, kardinate valik katuseakendele, nõuded aluslaudise paigaldusele valtsplekk-katusekatte puhul,  torustike isoleerimine ja nõuetekohane toestus, pinnasele ehitatava põranda tarindus, akustika nõuetele vastav plokk-vahesein eluruumides, vesipõrandakütte paigaldus puitpõrandasse, akustilise ripplae projekteerimine, tuletõkke läbiviigud ja selleks sobivad materjalid, õige meetod lagede ja seinte tasasuse mõõtmiseks.

Ülaltoodud kaubamärkidele veel mõningaid kelle vastu novembris enim huvi tunti:
Finnfoam, Styrofoam, Isotex,  Danfoss,  Fakro, VELUX, Eskaro, Silikaat, Marmoroc,  Gyproc, Knauf, Stonerex, Vivix, Rockwool, Paroc, Isover, Knauf Insulation, Technonicol, Cedral, Tremco illbruck, Soudal, Easy Drain, Fibo, Delta, Aquapanel, Riia Lakid, Soudal, Devi, Intello, Vario, Makrolon, Renolit, Triso, Aluthermo

Detsembrikuu seminarid:
6.12 Ehitise kasutusloa taotlemise hetkeseis ja tulevikunägemused
11.12 Betoontorustikud kanalisatsiooni sh sademevee süsteemis.

Ehituskeskuse oktoobri kokkuvõte 2018

Eesti Ehituskeskuse püsinäitusel registreeriti  oktoobris 607 külastajat. Nendest arhitekte, insenere-projekteerijaid 117
ehitusfirmade esindajaid 283
individuaalehitajaid, korteri- ja elamuühistu esindajaid 95
ehitusõppureid 49
muid huvilisi 63

Oktoobris korraldasime Tartu Ehitusmessil kolm seminari, nendest üks oli kuulajatele tasuta. Ehituskeskuses viisime läbi neli seminari, nendest kolm koostöös ettevõtetega AS Paroc, AS Puumarket ja FIE Jaak Teras. Meie kõikide seminaride täiendkoolituste punktisumma oktoobris oli 26,4.

Tavapärasemast suuremad ehitusmahud tekitavad taaskord tööjõust tulenevaid probleeme, mis kajastuvad kehvas ehituskvaliteedis. Ehitusekspert, kes tegi ekspertiisi renoveeritud puitmajale, otsis meilt juhendit puitfassaadipaigaldamiseks. Ehitaja oli paigaldanud fassaadilauad seina ilma tuulutusvahet laua taha jätmata, mistõttu fassaad hakkas välja punnitama. Pakkusime eksperdile puitfassaadide paigaldamise juhendit, millele ta ekspertiisiaktis lubas viidata.
Kalevi staadioni kõrvale kerkivatele uutele kortermajadele lamekatuse ehitamise pakkumise esitanud firma esindajad pöördusid meie poole murega. Tellijast investor ei olnud nõus pakkumises sisalduvate kinnititega, millega esimene kiht bituumenrullmaterjali paigaldataks. Tellija nägemus oli, et sellega kahjustataks katuse hüdroisolatsioon. Väitele, et see on tavapärane paigaldusviis, teda ei veennud. Katusefirma esindajad palusid meilt lamekatuse ehitamise juhendit, mida tellijale näidata, et nende pakutud paigaldusmeetod on õige. Leidsime käsiraamtust „Toimivad katused“ peatüki mehhaaniline kinnitamine, kus märgitakse esimese kihi bituumenrullmaterjali kinnitamise vajadust mehhaaniliste kinnititega, mis peavad ulatuma katuse kandetarindisse. Saades endile positiivse vastuse, tutvusid firma esindajad ka ehitusnäitusega. Suurimat huvi pakkusid neile soojustus- ja katusekattematerjalid.
Kolmekordse korruselamu KÜ esindaja otsis lahendust rõdude renoveerimiseks. Tegemist oli vanema puitmajaga, kus metallkarbikust rõdukarkassile oli eelmise remondiga puidust laagidele paigaldatud vineer, millele valati betoonsegu, mis omakorda kaeti keraamiliste plaatidega. Plaadid olid nüüdseks lahti tulnud ning vineer mädanenud. Elanikud ei julgenud enam rõdusid kasutada. Ütlesime KÜ esindajale, et selline renoveeritud lahendus ei saanudki kaua kesta. Näitasime kliendile Puidukoda OÜ stendil olevaid terrassilaudu ja soovitasime kinnitada need kandavale metallkarbikule, mis kliendi väitel polevat kahjustunud. Sedasi olles saaksid terrassilauad tuulduda ning mädanemine neid ei ähvardaks. KÜ esindaja tegi Puidukoda stendist pildi ning lubas majaelanikele selle renoveerimislahenduse välja pakkuda.

Palkmajast suvilat soovinud pere otsis infot, mis oleks usaldusväärne ettevõte  suvila tellimiseks, mis sobiks ka aastaringseks elamiseks.  Jutu käigus selgus, et pereisa eelistaks käsitööna valmistatud palkmaja. Soovitasime tutvuda Eesti Puitmajaliidu kodulehel palkmajatootjatega, kust leiab ka käsitööna valmistavaid palkmajatootjaid. Kinnitasime pereisale, et Puitmajaliitu kuuluvatel ettevõtetel on pikaaegne tegevuskogemus, mistõttu võib neid pidada usaldusväärseteks.

Veel mõned teemad, mille kohta külastajad huvi tundsid:
laevakerede värvimistsehhi projekteerimine Nasva sadamasse ning loomuliku valguse lahendamine läbi katuse ja selleks sobivad tooted, nõuded trepipiiretele, tulekolde ehitus ja selleks sobivad segud, fassaadivuukide remondi kvaliteet KÜ Koskla 3, WC ja vannitoa kapitaalremont Mustamäe korteris koos elektripõrandakütte paigaldusega, juhised Bauroc plokkidest laotud avade sildamiseks, sobivad plaatimissegud välitingimustesse ja plaatimistööde kvaliteet,  juhendid bürooruumi ruumiprojektile ja töökohaprojektile vana büroo ümberehitusel, tuulduva fassaadi valikud renoveeritavale eramule, nõutele vastav katuse turvavarustus, eluhoonete terrassi- ja rõdupiirete tahvelklaasi paksus ohutusnõuetest lähtuvalt, hoone seespoolse täite kvaliteet.

Lisaks ülalmainituile enim küsitud kaubamärkide tooted oktoobris:
RUUKKI,  Weckman,  Eskaro, Tikkurila, Knauf, Gyproc, Knauf Insulation, Mathiostone, Finnfoam, Eternit, Makrolon, Plexiglas, Renolit, Soudal, Tremco illbruck, Vivix, Aquapanel, Marmoroc, Stonerex, Tycroc, wedi, Geberit, ACO, Easy Drain, Ecophon, Danfoss, DEVI, Bauroc, Fibo, weber, Mira, Silikaat,  Paroc, Isover, Styrofoam, Ardex, Isoplaat, Cedral, Rockwool, Technonicol, Protan, Triso

Novembris toimuvad Ehituskeskuses seminarid:
5.11 Jätkusuutlik arhitektuur ja projekteerimine – Eesti spetsialistide kogemused. Tasuta seminar.
8.11 Tellingute piiramatud võimalused – nende paigaldamisest ja nendel töötamisest. Tasuta seminar.
15.11 Tee kandevõime saab alguse tee kavandaja ja projekteerija ametialasest kompetentsusest.
22.11 Bossong keemiliste ankrute kasutusvõimalused kaasaegsel ehitusturul. Tasuta seminar.
27.11 Kaasaegsed ühiskondlikud puithooned ja nende tulepüsivus.

Ilmus uus raamat Krohviga fassaadisoojustuse liitsüsteemid

Krohviga fassaadisoojustuse liitsüsteemide kasutamine nii uusehituses kui ka remonditöödelonviimastel aastatel kiiresti kasvanud. Krohviga fassaadisoojustus on võimaldanud paindlikult erineva paksusega krohvide kasutamise ning nende liitsüsteemid on suhteliselt lihtsalt võimaldanud saavutada üha rangemaks läinud energiatõhususe eesmärgid.

Käesolevas raamatus on kirjeldatud enamkasutatavaid krohviga fassaadisoojustuse liitsüsteeme ning nende sobivust sõltuvalt kasutuskohast. Väljaanne annab praktilised soovitused krohvilahenduste projekteerimiseks, tööde teostamiseks ja kvaliteedi tagamiseks.

Olulisemad peatükid:

  • Krohviga fassaadisoojustuse liitsüsteemide kirjeldus
  • Tarindi projekteerimise lähtekohad
  • Õhukese ja paksu  krohviga fassaadisoojustuse liitsüsteem uusehituses
  • Fassaadi remont krohviga fassaadisoojustuse liitsüsteemiga
  • Olemasoleva seinatarindi lisakinnitus
  • Fassaadi kahjustunud pinna eemaldamine
  • Õhukese ja paksu krohviga fassaadisoojustuse liitsüsteem remonditöödel
  • Tuulduva krohv-plaatfassaadi liitsüsteem
  • Krohvitud pindade hooldus ja korrashoid

Maht: 147 lk, rikkalikult jooniseid ja värvifotosid

Hind: 40.00 EUR

Ettetellimused võib saata ehituskeskus@ehituskeskus.ee või osta e-poest:
http://ehituskeskus.ee/raamatud/krohviga-fassaadisoojustuse-liitsusteemid-ilmub-11-09/

Ehituskeskuse septembri kokkuvõte 2018

Eesti Ehituskeskuse püsinäitusel registreeriti septembris 509 külastajat, nendest
arhitekti, inseneri-projekteerijat 104 ,
ehitusfirmade esindajaid 182,
individuaalehitajaid, korteri- ja elamuühistu esindajaid 98,
ehitusõppureid 58,
muid huvilisi 67

 

Septembris külastasid Luua Metsanduskooli õpilased Ehituskeskust koos juhendajaga. Andsime ülevaate Ehituskeskuse tööst ja siin leiduvatest infomaterjalidest, mida nad oma tulevases töös kasutada saaksid. Õpilased tutvusid ka ehitusnäitusega.

Neeruti mõisa veinikeldri väljaehitamisel olime abiks projektis osalevale ehitusjärelevalvele. Veinikelder plaaniti ajalooliselt vanasse jääkeldrisse, kus kaarjad laed tuli pinnasest tuleva vee eest hüdroisoleerida, kuna omanik soovis need hilisemalt kaunistada laemaalingutega. Seetõttu vajati lahendust, mis kaitseks konstruktsiooni hüdrostaatilise vihmavee surve eest. Projekteerija pakutud lahendus tekitas ehitusjärelevalves mõningaid küsimusi, millele ta ammendavaid vastuseid polnud saanud. Kõigepealt tutvus ta survehüdroisolatsiooni RT juhendiga. Lisaks näitasime Lektar Eesti stendil lahendust sellise olukorra puhuks, millest järelevalve tegi ka pildi. Tehniliste üksikasjade osas soovitasime tal võtta ühendust Lektar Eesti OÜ esindajaga.

Lammikivist peatselt valmivale eramule jäiga toruga päikesetunnelit sooviv omanik tuli Ehituskeskusesse toote kohta infot küsima. Eramu katusekatteks oli tellitud RUUKKI Classic. Tööd katuse paigalduse osas pidid algama lähiajal. Tutvustasime VELUX painduva toruga päikesetunnelit. Lisasime, et jäiga tunneli puhul on võimalik valida toru läbimõõtude 35 cm või 25 cm vahel ja selle pikkust võib suurendada kuni 6 meetrini.
Järgmisel päeval tuli sama mees uuesti ja ütles, et soovib lisaks päikesetunnelile paigaldada katusele lamekatuseakent. Selgus, et eramu projektipõhine katusekalle oli 10 kraadi. Mainisime, et sellisel juhul tuleb tal valida ka lamekatuse päikesetunnel.
VELUX ei paku lahendust lamekatuseakna paigaldamiseks valtsplekkkatusesse. Võtsime ühendust Jaan Järvega, kuna meil oli varasemast teadmine, et ta on seda teenust oma klientidele pakkunud. Paigaldustöö pakkumisele saime positiivse vastuse ning edastasime Jaan Järve kontaktid kliendile.

Olime abiks uude korterelamusse korteri ostnud perele, kes avastasid, et duširuumi põrandal puudusid kalded trapi suunas ja vesi jäi peale duši kasutamist põrandale seisma. Teavitanud sellest arendajat, said nad vastuseks, et uksepakk peatab vee edasitungimise teistesse ruumidesse ning põrandaküte kuivatab põrandale koguneva vee.
Sisetööde RYL 2013 käsiraamat ütleb selgelt, et märgades ruumides peab põranda kalle olema selline, et vesi valguks takistusteta põranda trappi. Tuuakse välja ka põranda nõutav kalle, mis on vähemalt 1:100 ja trapi ümber umbes 0,5m raadiuses 1:50.
Pereisa lubas arendajale selle info edastada ning nõuda, et vastavad parandused saaksid tehtud.

Vanemat Narva tuhaplokkidest ehitatud maja fassaadi soojustada soovinud omanik palus infot, millised oleksid talle selleks sobivamad lahendused. Näitasime talle soojustamise ja fassaadi viimistluse näidiseid stendidel Bauroc ja Fibo. Soojustusmaterjalidest pakkusid talle huvi kivivill, klaasvill, EPS ja XPS. Tuulduvatest fassaadidest andsime talle ülevaate Vivix, Marmoroc, Stonerex, Cedral, Aquapanel ja Silikaat toodetest.

Lisaks eelmainituile veel mõned teemad mille vastu külastajad huvi tundsid:
juhised tänavakivide paigalduse kvaliteedi hindamiseks, krohviga fassaadisoojustuse liitsüsteemide pakkujad meie ehitusturul, märgade ruumide nõuetekohane ehitus ja selleks sobivad materjalid, materjalide valik rõdupiirete vahetuseks korterelamus ja ohutu piirde kõrgus, kehtivad nõuded ehitamise täitedokumentatsiooniks, põranda renoveerimine isevalguvate tasandussegudega, nõuetekohane metallkonstruktsiooni poltliidete katsetamise kord, katuse turvavarustus ja selle paigalduse kvaliteet, materjalide valikud korterelamu lamekatuse lisasoojustamiseks ja katusekatteks, asfaltkatte remonditööde kvaliteet ja kaevuluukide lubatud kõrgus ning vihmaveerennide paigalduse kvaliteet, tulekaitsevõõbad puidule, korstnapitsi renoveerimine.

Lisaks ülalmainituile kaubamärgid mille vastu enim huvi tunti:

Aco, Mea,  Fakro, Danfoss, DEVI, Finnfoam, Styrofoam, Knauf, Knauf Insulation, Eskaro, Riia Lakid, Liimpuit, Omatalo, Triso, Aluthermo, Plexiglas, Renolit, Makrolon, Vario, Intello Plus, Tycroc, wedi, Tremco illbruck, Soudal, Weckman, Mathiostone, Ardex, Mira, weber,  Fermacell, Holzprof, Geberit, Easy Drain, Paroc, Rockwool, Isover, Technonicol, Protan, Puidukoda.

Ehituskeskuse oktoobrikuu seminarid:
04.10 Soojustusvilla turuolukord Eestis. Paroci uued tooted ja lahendused. Uued tuleohutusnõuded. Elukeskkond. Tasuta seminar.
11.10 Standardi EVS 812-7:2018 uustöötluse „Ehitisele esitatavad tuleohutusnõuded“ tutvustus.
16.10 Energiatõhus soojustamine ja Aluthermo peegelduvad tooted. Tasuta seminar.
18.10 KATUSE- ja FASSAADIPÄEV Tartu Ehitusmessil. Uued standardid ja tootelahendused.
19.10 Tartu Ehitusmessil Standardi EVS 812-7:2018 uustöötluse „Ehitisele esitatavad tuleohutusnõuded“ tutvustus.
20.10 Tartu Ehitusmessil: Kaasaegsete ehitusmeetodite rakendamise praktikatest. Tasuta seminar.

23.10 korraldab Puumarket Ehituskeskuses oma klientidele koolituspäeva.
Ehitusnäituse eksponentidest esinevad ettekandega Knauf Tallinn UÜ, Saint-Gobain Ehitustooted AS ja Puidukoda OÜ esindajad.